pondělí 10. srpna 2020 Vavřinec

Ondřej Fajstavr

Ondřej Fajstavr » Články

PRAŽSKÉ LETŇÁKY: Yellow Cinema. Kino, voda a pláž

Přírodní sportovně relaxační areál Žluté lázně nabízí venkovní promítání u vody. Díky většímu počtu možností, jak zde strávit čas, nabízí areál plán na akční odpoledne zakončeného dobře ozvučeným filmem.

Za druhou polovinu roku 2019 spáchali řidiči v Praze přes 350 tisíc přestupků

Od července do prosince roku 2019 spáchali řidiči na území Prahy přes 350 tisíc dopravních přestupků. Nejvíce jich bylo na Praze 6 a nejméně na území Prahy 19.

FOTO, VIDEO: Lodě a piknik. Prahou proplula duhová plavba

Prahou propluly lodě v rámci duhové plavby Prague Pride. Ta vznikla jako alternativa za duhový průvod, který se kvůli koronavirové situaci letos nemohl uskutečnit. Mezitím na Střeleckém ostrově lidé seděli na dekách a pozorovali lodě.

Od pondělního rána bude přerušen provoz tramvají v úseku Flora – Náměstí míru

Od pondělí 10. srpna do soboty 29. srpna bude z důvodu havarijní opravy vodovodu přerušen provoz tramvají v úseku Flora – Náměstí míru. Náhradní doprava zavedena nebude, dojde ale ke změnám v tramvajových linkách a zastávkách autobusů.

FOTO, VIDEO: Podívejte se, jak probíhá testování na HIV, syfilis nebo žloutenku

V rámci festivalu Prague Pride se lze tento týden na Střeleckém ostrově otestovat na HIV, syfilis či žloutenku typu C. Výsledky jsou známy zhruba za půl hodiny a testování je zadarmo. Otestovat se lze i v Karlíně. Podívejte se, jak testování...

Proč orientace nevadí, ale gay adopce ano? Odpovídá protestující na Prague Pride

Letošní zahájení festivalu Prague Pride se neobešlo bez pár protestujících v čele se zastupitelem Prahy 11 Robertem Vašíčkem (SPD). Jeden z protestujících, který si nepřál být jmenován, odpovídá na otázky ohledně nápisu na ceduli, kterou drží.

FOTO, VIDEO: V Praze začal festival Prague Pride. Podívejte se na slavnostní zahájení

Dnes na Střeleckém ostrově v Praze odstartoval první den festivalu Prague Pride. Lidskoprávní festival se tento rok koná již po desáté. Účelem je prosazování tolerance občanské společnosti, boj proti homofobii a zvýšení povědomí o LGBT komunitě v...

FOTO, VIDEO: Ruzyňští celníci spoléhají na svůj instinkt i moderní technologie. Podívejte se, co obnáší jejich práce

Letiště Václava Havla zažilo v posledních měsících nezvykle klidné období. Kvůli novému typu koronaviru klesl počet příletů a odletů na minimum. Nyní se provoz začíná pomalu vracet do normálu a ruku v ruce s tím roste šance, že se díky...

Na Vltavě má vzniknout nová plavební komora. Praha 5 je proti

Státní podnik Povodí Vltavy chce vystavit na Praze 5 novou plavební komoru. To má však vést k dramatickému nárůstu provozu lodí na Vltavě a mimo jiné i zhoršení podmínek pro obyvatele žijící v okolí. Praha 5 je prý připravena se bránit i soudně.

PRAŽSKÉ LETŇÁKY: Letní kino před Crossem, spojení filmů a elektronické hudby

Multikulturní centrum Cross nabízí středeční promítání v unikátním futuristickém prostředí. Svou polohou, dostupností a počtem míst může návštěva tohoto kina znamenat zajímavě strávený letní večer, který nutně nemusí končit závěrečnými titulky...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.