středa 23. září 2020 Berta

Ondřej Fajstavr

Ondřej Fajstavr » Články

Praha darovala prvňáčkům školní balíčky a roušky

Děti jdoucí prvního září do školy dostaly od hlavního města Prahy balíček nejen s potřebami na výtvarnou výchovu. Prvňáčci dostali navíc také roušky a dary od různých městských společností.

Skončil zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v Praze

Český hydrometeorologický ústav vydal novou výstrahu, které měnila platnost nařízení hlavního města Prahy. Místo plánované páteční půlnoci tak zákaz rozdělávání ohňů skončil včera již v šest hodin večer.

VIDEO: Policie pronásledovala řidiče. Vyskočil za jízdy z auta

V pátek 22. srpna pronásledovalo několik policejních hlídek muže, který ignoroval výzvu k zastavení a pokusil se ujet. Po několika desítkách minut kličkování Prahou se muž rozhodl ve čtyřicetikilometrové rychlosti vyskočit z vozidla a pokusil se...

FOTO: Pražské vodovody a kanalizace nasazují nový vůz na bioCNG. Jako první ve střední Evropě

Pražské vodovody a kanalizace rozšiřují svůj vozový park o recyklační vůz s pohonem na bioCNG. Jedná se o první vůz tohoto typu ve střední Evropě. Stál necelých 13 milionů korun.

Pár se hádal o peníze. Žena si na obranu vzala kuchyňský nůž

Strážníci dostali oznámení o dvojici, která na Praze 2 ohrožuje kolemjdoucí nožem. Jednalo se o pár, který se hádal o peníze. Muž prý svou partnerku uhodil a ta na něho z obavy o své zdraví vytáhla kuchyňský nůž.

Kvůli pravidelné údržbě se uzavře Brusnický a Dejvický tunel

Z důvodu pravidelné údržby bude probíhat uzávěrka Brusnického a Dejvického tunelu. Údržba se bude konat od pondělí 24. srpna do 27. srpna, a to vždy od jedenácti večer do pěti ráno následujícího dne.

FOTO: Modernizace stanice metra Opatov míří do finále

Rekonstrukce, která probíhá ve stanici metra Opatov, se blíží ke konci. Kromě nového osvětlení, vzduchotechniky a podhledů vzniká ve stanici také kaskáda výtahů. Díky ní se má Opatov stát již 47. bezbariérovou stanicí pražského metra.

FOTO: Muži před strážníky vypadla z kapsy zbraň. Byl pod vlivem drog

Hlídka strážníků při kontrole vozidla zadržela muže, kterému z kapsy vypadla airsoftová zbraň. Test na drogy, který muž absolvoval, byl pozitivní na cannabis a metamfetamin.

Z náměstí Hrdinů až na Budějovickou. Prodlouží se tramvajová trať

Z důvodu výstavby nové trasy D pražského metra je jedním z nutných předpokladů i prodloužení tramvajové trati z náměstí Hrdinů na Budějovickou. Tramvajová trať povede ulicí Na Pankráci. Dalším cílem je zlepšení přestupů mezi podzemní a povrchovou...

Konec tragických nehod v Ječné? Pomoci by mohl přechod a semafor

Od včerejšího odpoledne je v provozu nová světelná signalizace a přechod v Ječné ulici v centru Prahy. Vedení města si od tohoto kroku slibuje snížení počtu dopravních nehod mezi tramvajemi, chodci a auty.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.