úterý 27. září 2022 Jonáš

Zdraví

Pražští hygienici poprvé otevřou své sídlo veřejnosti

Při příležitosti 70. výročí hygienické služby zpřístupní ve středu 28. září pražští hygienici své sídlo Stará rychta v Praze 1 v rámci Dne otevřených dveří. Lidé se budou moci seznámit s obsahem jejich práce nebo se poučit o zdravém životním stylu.

V Dolních Počernicích postaví domov pro téměř stovku seniorů

Hlavní město pohnulo s odkládaným projektem na stavbu domova pro seniory v Dolních Počernicích a rozhodlo o výběru dodavatele projektové dokumentace. Cena veřejné zakázky by neměla překročit částku pět a půl milionu korun. V domově budou lůžka...

Hygienici v Praze potvrdili další tři případy opičích neštovic. Je jich celkem třicet

Hygienická stanice hlavního města potvrdila další tři případy opičích neštovic, celkem jich je v metropoli třicet. Dva ze tří nově nakažených pobývali na začátku měsíce v zahraničí, jeden v Řecku a jeden v Makedonii.

Ve Vltavě se utopil muž. Pod vodou byl skoro hodinu

Ve Vltavě u Císařské louky se dnes utopil čtyřiapadesátiletý muž. Tonoucímu přijeli na pomoc hasiči i zdravotnická záchranná služba, i přes nepřímou masáž srdce a plicní ventilaci se ho ale nepodařilo oživit.

Hygiena rozdala v pražských podnicích za půl roku pokuty za sedm set tisíc

Hygienická stanice hlavního města zjistila během prvních šesti měsíců letošního roku přestupky za 721 tisíc korun. Jen během června to bylo třicet sankcí za víc než sto tisíc korun, při kontrolách odhalili špínu, prach i připečený hmyz.

Do Česka dorazilo 1400 vakcín proti opičím neštovicím

Do Česka dnes dorazilo 1400 dávek vakcíny proti opičím neštovicím. Jsou uskladněné ve Fakultní nemocnici Bulovka v Praze. Celkem by Česká republika měla dostat 2800 dávek, s plošným očkováním se ale nepočítá.

Na koupališti Džbán v Praze 6 platí zákaz koupání. Ve vodě se přemnožily sinice

Hygienici vydali dočasný zákaz koupání v přírodním koupališti Džbán v Praze 6. Důvodem je přemnožení sinic a chlorofylu. Jejich zvýšený výskyt testy odhalily také ve vodě na přírodním koupališti Hostivař. Koupat se tam i nadále smí, citliví lidé...

VIDEO: Matka nechala batole v rozpáleném autě. Netušila jsem, že se něco může stát, řekla policistům, kteří dítě zachránili

Pražští policisté zachránili půlroční dítě, které matka nechala půl hodiny samotné v autě na Vinohradech na přímém slunci. Rozbili okno a zpocené plačící batole vytáhli. Když se matka vrátila, řekla jim, že si jen šla něco zařídit a netušila, že...

Meteorologové varují před extrémním vedrem. Hrozí přehřátí i požáry

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pro dnešní a zítřejší den kvůli vysokým teplotám. Ty mohou v Praze ve středu odpoledne překročit i 34 stupňů, což může ohrozit i jinak zdravé jedince.

VIDEO: Pražští policisté oživovali dělníka. Zkolaboval na stavbě v Holešovicích

Masáž srdce i elektrický výboj museli použít policisté při resuscitaci muže, který zkolaboval na stavbě v Holešovicích. Spolu se záchranáři se jim podařilo dělníka oživit, sanitka ho poté odvezla do nemocnice.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.