pátek 7. srpna 2020 Lada

Kultura

Návštěvníci Staroměstské radnice mají zájem o slevy na vstupné. Přišlo jich třináct tisíc

V uplynulém červenci navštívilo Staroměstskou radnici 13 685 lidí. Je to o téměř 80 procent méně než v předchozím roce. Za nízkým počtem návštěvníků stojí především úbytek zahraničních turistů v metropoli, který způsobila koronavirová pandemie....

Rage Against the Machine odložili pražský koncert. Přečtěte si oficiální vyjádření kapely

Kapela Rage Against the Machine, která měla 8. září vystoupit v pražské O2 areně, koncert odkládá. Pořádající agentura uvedla, že již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a zveřejnila prohlášení kapely. Nový termín koncertu bude oznámen v...

ZA ROHEM: Pivovar, lesní divadlo i vzpomínky na spartakiádního vraha. To je život v Braníku

Bydlení v Braníku je pestré. Vedle sídliště z panelových domů se rozkládá poklidná vilová oblast, samotné centrum čtvrti je plné bytových domů a celou oblast dokola objímají lesy a parky. Vydejte se s Drbnou na procházku Braníkem.

FOTO: Michal Škapa dnes vystaví svůj největší obraz. Plátno má přes čtyři metry

Výstava nazvaná Polis jednoho z nejvýznamnějších představitelů české graffiti scény Michala Škapy začne dnes v podvečer v pražské Galerii U Betlémské kaple. Mezi třemi desítkami pláten zobrazujícími motivy zhuštěné městské architektury vystaví...

TÝDEN V PRAZE: Voda už po lučinách nehučí

Během příštího týdne nás budou střídavě navštěvovat sluníčko s deštěm, ale žádné počasí nás neochuzuje o kulturní zážitky. Co vás následující týden čeká?

PRAŽSKÉ LETŇÁKY: Letní kino před Crossem, spojení filmů a elektronické hudby

Multikulturní centrum Cross nabízí středeční promítání v unikátním futuristickém prostředí. Svou polohou, dostupností a počtem míst může návštěva tohoto kina znamenat zajímavě strávený letní večer, který nutně nemusí končit závěrečnými titulky...

Na Nové radnici v Praze zavlaje romská vlajka. Připomene romský holokaust

U příležitosti Mezinárodního dne romského holokaustu bude vyvěšena na budovu Nové radnice romská vlajka. Praha si tak připomíná noc mezi 2. a 3. srpnem 1944, kdy bylo v Osvětimi zavražděno téměř tři tisíce Romů.

Na zdraví! Vznikl nový podcast zaměřený na české zdravotnictví

Nový český autorský podcast Na zdraví nabízí komplexní pohled na české zdravotnictví očima lékařů, ekonomů, vědců, zdravotních sester i pacientů. Tématy, která hýbou naším zdravotnictvím posluchače provede Jan Klusáček.

TÝDEN V PRAZE: Dramec, mistři slova a oslava slunovratu

První polovina prázdnin je již za námi a kultura v Praze opravdu žije. Ale díky nám vám nic neunikne. Podívejte se na nejlepší akce, které se budou konat příští týden.

VIDEO, FOTO: Koncert včera zahájil festival staré hudby. Letošním tématem je vznešenost

Letní slavnosti staré hudby neodmyslitelně patří k prázdninové Praze. Třetí desetiletí jejich existence včera zahájil koncert s názvem Meditation v kostele Panny Marie Na Slovanech. Unikátní hudební festival potrvá do 7. září.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.