středa 17. srpna 2022 Petra

Praha 2

Papež povýšil kostel svaté Ludmily na Vinohradech na baziliku

Kostel svaté Ludmily na náměstí Míru povýšil papež František na baziliku. Stal se tak pátým svatostánkem v hlavním městě, kterému je tento titul propůjčen.

Park rozdělený mezi dvě městské části je opravený. Druhá část se dočkala o čtyři roky později

Jihovýchodní část Čelakovského sadů se po letech dočkala revitalizace. Zatímco oblast patřící Praze 1 byla rekonstruována už v roce 2018 v rámci oprav Národního muzea, část patřící Dvojce si podle radnice musela počkat a zdlouhavě jednat s...

V Praze přibyly další kameny zmizelých

Ve dvou městských částech dnes bylo do chodníků instalováno dalších pět kamenů zmizelých, takzvaných stolpersteine. Ty připomínají osudy obětí holocaustu a jsou umístěny před domy, kde zavraždění bydleli.

V Praze instalují nové vodní prvky pro osvěžení. Budou na Desítce i na Dvojce

Městská část Praha 10 na své území přidá desítky nových pítek a mlžítek. Ty chce během prázdnin v sadech Svatopluka Čecha zprovoznit i radnice Dvojky. V dalších částech města už fungují, instalují je hlavně v parcích a u dětských hřišť.

Tragédie na Karlově náměstí v Praze. Při nočním požáru bytu zemřel člověk

V noci na dnešek došlo v Praze k požáru, který skončil tragicky. Krátce po půlnoci začal hořet byt činžovního domu na Karlově náměstí. Z domu bylo evakuováno osmdesát lidí, jeden člověk požár nepřežil.

Praha 2 se chce šetřit vodu a energie chytrým zavlažováním parků

V rámci omezení nákladů na vodu a energie se městská část Praha 2 rozhodla pro inteligentní zavlažování parků. Dálkové řízený systém už vyzkoušela v sadech Bratří Čapků a teď ho nasadila do Riegrových sadů.

Praha 2 vysadí dvě desítky nových stromů. Zaplatí za to přes milion

Druhá městská část oznámila plán vysadit v ulicích na svém území dvaadvacet nových stromů. Pokud záměr schválí zastupitelé, bude muset radnice na výsadbu vyčlenit z rozpočtu 1,3 milionu korun.

Korunovační už nese název Ukrajinských hrdinů. Nové jméno dostal i přilehlý most

Na plotě Ruského velvyslanectví v Praze ode dneška visí nová místopisná cedule informující o novém názvu části ulice, kde sídlí. Místo Korunovační je to Ukrajinských hrdinů. Město přejmenovalo i nedaleký most, který se teď jmenuje podle...

Praha 2 představila novou poznávací trasu. Lidé se vydají po stopách Milady Horákové

Druhá městská část připravila už čtvrtou část svého seriálu venkovních poznávacích her. Tentokrát se zájemci podívají na místa spjatá s osobností Milady Horákové, která se tu narodila, prožila dětství i studovala.

Kryt Folimanka je znovu přístupný veřejnosti. Prohlídky se konají jednou měsíčně

Největší podzemní stavba na území Prahy 2 se znovu otvírá veřejnosti. Lidé si budou moci bunkr Folimanka zdarma prohlédnout jednou měsíčně, o sobotách od 9 do 15 hodin.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.