středa 30. září 2020 Jeroným

Praha 2

Na Karlově náměstí bude k vidění logo Bílého kruhu bezpečí. Má upozornit na oběti kriminality

Logo Bílého kruhu bezpečí budou lidé po dva roky míjet na Karlově náměstí. Organizace, která pomáhá obětem kriminality a v příštím roce bude slavit třicet let své existence, chce ve spolupráci s Prahou 2 zvyšovat povědomí občanů o obětech...

První socha skateboardisty na světě znovu zkrášlí pražský park. Kdy ji bude možné spatřit?

Praha 2 chce navrátit opravenou sochu skateboardisty do parku Folimanka. Původně tam měla být znovu instalována k příležitosti olympijských her v Tokiu. Termín se však kvůli pandemii posunul. Kdy bude socha v parku opět k vidění?

FOTO, VIDEO: Na věž kostela na náměstí Míru se vracejí opravené hodiny

Pražská městská firma Technologie hlavního města Prahy (THMP) začala s instalací šesti renovovaných ciferníků věžních hodin kostela svaté Ludmily na náměstí Míru. Hodiny byly odmontovány v polovině června a jejich oprava vyšla na 450 tisíc korun.

(NE)OBYČEJNÍ: Jaké je být převozníkem na Vltavě? Přečtěte si Honzův příběh

Honza pracuje jako převozník na Vltavě. Potkali jsme se na přívozu z Císařské louky na Výtoň. Během odpoledne jsme probrali nejen jeho cestu přes Seychely zpět do České republiky, ale hlavně problematiku přívozů. Pokud vás zajímá, proč je zakázán...

V Ječné ulici v Praze v úterý ráno prasklo vodovodní potrubí. Havárie omezila provoz tramvají mezi stanicemi I. P. Pavlova a Karlovo náměstí. Tramvajové linky 4, 6, 10, 16, 22 a 24 kvůli havárii vodovodu jezdí po objízdných trasách a provoz bude...

Praha 2 má čtrnáct nových mlhovišť. Kde se dá přes léto ve městě osvěžit?

Jak zpříjemnit pobyt za vysokých teplot uvnitř měst? Jednoduchým a efektivním řešením jsou takzvaná mlhoviště, která napomáhají zvlhčit vzduch. Praha 2 jich letos instalovala celkem čtrnáct.

Zrekonstruovaný Viniční altán z konce 19. století se otevřel veřejnosti. Podívejte se, jak vypadá

Jedinečný Viniční altán v Havlíčkových sadech v Praze 2 je opět k dispozici veřejnosti. Dekorativní dřevěná stavba, která je dominantou vinice Grébovka, po celkové rekonstrukci slouží veřejnosti k odpočinku a nejrůznějším společenským akcím.

Strážníci po jedenácté hodině zavírali hospodu. Jeden z hostů jim vzteky kopal do auta

Skupinka lidí upozornila včera večer v Belgické ulici hlídku strážníků na hospodu otevřenou po jedenácté hodině večerní. V daném podniku bylo asi patnáct lidí. Provozní podniku strážníkům pověděl, že si nevšiml, kolik je hodin a že urychleně zavře.

V pražských Riegrových sadech v létě zahrají Chinaski, Anna K., Mirai nebo Ivan Mládek

Zahrádka v pražských Riegrových sadech, které jsou označovány za zelené centrum Prahy, ožije hudbou. V létě na historickém pódiu zahrají Chinaski, Anna K., Mirai, Robert Křesťan a Druhá tráva nebo Banjo Band Ivana Mládka. Organizátoři lákají...

FOTO: Strážníci z Prahy 2 upletli pomlázky pro děti. Jsou k dispozici u základních škol

Velikonoční pondělí se blíží a na tradice nezapomínají ani pražští strážníci. Strážníci z Prahy 2 ve svém volnu už jedenáct let pletou pomlázky z proutí, které jim zajistí Úřad městské části.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.