středa 17. srpna 2022 Petra

Praha 10

VIDEO: Muž ujížděl policistům na kradené motorce. K tomu měl dva zákazy řízení a drogy v těle

Pražští policisté po krátké honičce v Praze 10 zadrželi muže, který jel ulicemi metropole na kradeném motorce, měl dva zákazy řízení a ještě požil drogy. Teď mu hrozí až dva roky vězení.

Kašna v Praze 10 i přes zákaz slouží jako koupaliště. Upozornění ostrahy lidé ignorují

V kašně před obchodním centrem Eden ve Vršovicích se i přes zákaz v horkých dnech koupou děti a někdy i dospělí. Ví o tom radnice desáté městské části, městská policie i provozovatel. Kromě upozornění od ostrahy centra, které lidé očividně...

Desítka zřídila tým pro opravy a úklid. Bude fungovat na pokyn obyvatel

Městská část Praha 10 vytvořila tzv. Rychlou četu, tým lidí, kteří přijedou po výzvě občanů a postarají se o drobný úklid nebo opravu ve veřejném prostoru. Kontaktovat je mohou přes web nebo po telefonu.

V Praze instalují nové vodní prvky pro osvěžení. Budou na Desítce i na Dvojce

Městská část Praha 10 na své území přidá desítky nových pítek a mlžítek. Ty chce během prázdnin v sadech Svatopluka Čecha zprovoznit i radnice Dvojky. V dalších částech města už fungují, instalují je hlavně v parcích a u dětských hřišť.

VIDEO: Herci vršovického divadla si dělají legraci z Prahy 10. Jsou špatně informovaní, kontruje radní

Radní Prahy 10 neschválili Vršovickému divadlu Mana záměr zorganizovat druhý ročník letní scény v Heroldových sadech a jeho umělci teď zveřejnili video, ve které se městské části vysmívají. Podle 1. místostarostky a radní Jany Komrskové jsou ale...

V Praze 10 si váží dobrovolníků. Devět z nich získalo od města ocenění

Devět osob, které se ve svém volném čase věnují dobrovolničení, převzalo v úterý 14. června ocenění Dobrovolník roku. Jedná se o jednotlivce, kteří se v rámci spolků a neziskových organizací angažují v sociální a zdravotní oblasti, v kultuře,...

Praha 10 plánuje dva nové parkovací domy. Vejde se do nich přes tři sta aut

Desátá městská část chce nechat postavit dva nové parkovací domy, které občanům nabídnou celkem 336 stání. Jeden by měl stát v ulici V Olšinách, druhý v Jahodové. Záměr už schválila rada městské části.

Na dobrodružnou výpravu do Strašnic. Desítka má nového průvodce

Městská část Praha 10 představila nového průvodce po sochách i pomnících nazvaného Cesta hrdinů. Zaměřuje se na lokalitu Strašnic a místa, kde se odehrály důležité okamžiky české a slovenské historie.

Praha 10 vydala rekordní počet pasů. Lidé se bojí války

Městská část Praha 10 v březnu vydala rekordní počet cestovních pasů. O doklad si zažádaly skoro dva tisíce lidí, což je třikrát víc než v předchozích měsících. Jedním z důvodů vysokého zájmu je strach z možného vojenského konfliktu i na území...

VIZUALIZACE: Na místě prázdného kulturního centra Eden bude stát bytový dům

Mezinárodní porota vybrala vítěze architektonické soutěže o stavbu, která vyroste na místě několik let nepoužívané budovy bývalého kulturního centra Eden. Ve Vršovicích bude stát bytový dům s multifunkčním sálem.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.