středa 17. srpna 2022 Petra

Praha 7

VIDEO: Strážníci zachránili kočku z motoru auta

Netradičního zásahu se účastnili městští policisté v Praze 7, když museli z motoru auta vytahovat uvízlou kočku. Nepodařilo se ale najít jejího majitele a skončila v útulku.

Městské části duhové vlajky na radnicích nevyvěšují. Výjimkou je Praha 7

V rámci festivalu Prague Pride dnes vyvěsila Praha 7 na budově své radnice v Holešovicích duhovou vlajku na podporu sexuálních menšin. Ostatní městské části se ale k podobnému gestu nechystají.

VIZUALIZACE: Libeňský most kromě rekonstrukce vylepší kavárny, kluziště i skatepark

Dlouho očekávaná rekonstrukce Libeňského mostu dostává podobu. V rámci oprav za víc než dvě miliardy korun se plánuje výstavba bezbariérových přístupů na Rohanský ostrov, kavárny a obchody pod konstrukcí a zimní kluziště a skatepark.

Venkovní výstava ukáže, jak se promění Trojská kotlina

V rámci výstavy Dotkni se řeky, která dnes začíná, se Pražané mohou dozvědět o budoucnosti Trojské kotliny a Císařské louky. Kotlina i zoo se dočkají protipovodňové ochrany, z Bubenečského břehu postaví lávky a Vltavu čeká revitalizace.

Praha hledá fotky vitráže z vyhořelého křídla Průmyslového paláce. O pomoc prosí i veřejnost

V rámci oprav Průmyslového paláce chce hlavní město nechat vyrobit i repliku vitráže Mikoláše Alše, která byla zničena při požáru v roce 2008. Žádá proto veřejnost o poskytnutí fotografií, na kterých je umělecké dílo zachyceno.

VIDEO: Pražští policisté oživovali dělníka. Zkolaboval na stavbě v Holešovicích

Masáž srdce i elektrický výboj museli použít policisté při resuscitaci muže, který zkolaboval na stavbě v Holešovicích. Spolu se záchranáři se jim podařilo dělníka oživit, sanitka ho poté odvezla do nemocnice.

Spor nevěstince a vedení Prahy o prostory v Holešovicích zatím nebere konce

Praze se i přes dosavadní rozhodnutí soudů zatím nedaří vystěhovat z jedné z hal v holešovické tržnici nevěstinec Showpark. Jak novinářům řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě), provozovatel podniku, firma Eroc, má ještě jednu...

VIZUALIZACE: V Praze 7 po sto letech postaví novou školu. Tělocvičnu bude mít na střeše

Městská část Praha 7 vybrala v mezinárodní architektonické soutěži podobu nové základní školy při ulici Jankovcova v Holešovicích. Bude mít tělocvičnu na střeše, výhled na řeku a kapacitu pro skoro šest set žáků a učitele.

VIDEO: Nejstarší dochovaný kolotoč v Evropě se znovu točí. Na Letné se svezou děti i dospělí

Děti i dospělí se mohou znovu projet na legendárním podlahovém Letenském kolotoči, který prošel rekonstrukcí za víc než 23 milionů korun. Nechybí restaurovaní koně, autíčka či rytíři.

Airbnb zakázalo ve svých pronájmech večírky. Je to nedostatečné opatření, říká místostarosta Prahy 3

Platforma Airbnb, přes kterou mohou lidé pronajímat své pokoje, byty či domy, definitivně zakázala pořádání večírků. Zástupci některých městských částí v Praze by od společnosti chtěli mnohem zásadnější omezení, lepší komunikaci a transparentní...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.