středa 17. srpna 2022 Petra

Praha 8

Dvacet let po povodních. Pražský Karlín má za sebou proměnu a čeká ho další rozvoj

Pražský Karlín se za dvacet let od ničivých povodní výrazně proměnil, nová výstavba přilákala firmy, obchody a služby i změnila skladbu obyvatel. Jak uvedl mluvčí městského Institutu plánování a rozvoje Marek Vácha, největší stavební rozvoj se...

VIZUALIZACE: Lanovka z Podbaby do Bohnic vznikne podle návrhu britských architektů

V soutěži o podobu nové lanovky, která povede z Podbaby přes Troju do Bohnic, zvítězili londýnští architekti ze studia William Matthews Associates. Ti už pracovali na lanovce v britské metropoli. Český tým ov architekti a studio Olgoj Chorchoj...

VIZUALIZACE: Libeňský most kromě rekonstrukce vylepší kavárny, kluziště i skatepark

Dlouho očekávaná rekonstrukce Libeňského mostu dostává podobu. V rámci oprav za víc než dvě miliardy korun se plánuje výstavba bezbariérových přístupů na Rohanský ostrov, kavárny a obchody pod konstrukcí a zimní kluziště a skatepark.

Přes 120 metrů plochy, tři a půl dne práce, sedmdesát plechovek barvy. Nový murál v Karlíně je hotov

V ulici Křižíkova dokončil umělec Michal Škapa obří malbu na fasádě domu číslo 61. Je to už druhý murál, který se v rámci festivalu Wall Street objevil v ulicích Prahy. Během léta ve městě přibydou ještě tři, z toho jeden vytvoří opět Škapa alias...

Dům v Praze 8 zdobí obří malba. V hlavním městě během léta vzniknou ještě čtyři

Zeď panelového domu v Karlíně nově zdobí obří malba neboli mural, kterou vytvořilo německé umělecké duo Innerfields v rámci festivalu Wall Street. Během prázdnin a začátkem září v ulicích města umělci promění ještě čtyři fasády.

V Praze instalují nové vodní prvky pro osvěžení. Budou na Desítce i na Dvojce

Městská část Praha 10 na své území přidá desítky nových pítek a mlžítek. Ty chce během prázdnin v sadech Svatopluka Čecha zprovoznit i radnice Dvojky. V dalších částech města už fungují, instalují je hlavně v parcích a u dětských hřišť.

Na Palmovce se ve slepé ulici objevil přechod blokovaný bednou. Byla plná polen

V Praze 8 se v ulici Koželužská objevil nový přechod pro chodce, který ještě blokovala těžká bílá bedna. Zástupci městské části teď oznámili, že přechod i překážku někdo do komunikace umístil bez povolení, a vzápětí bednu odstranili.

V Praze 8 dnes proběhla rekonstrukce atentátu na Heydricha. Přišly stovky lidí

Dnes dopoledne proběhla na sjízdné rampě z ulice Zenklova do ulice V Holešovičkách v Praze 8 rekonstrukce atentátu na Reinharda Heydricha, od kterého dnes uběhlo 80 let. Akce se zúčastnily stovky lidí.

Akce k výročí Anthropoidu zavře v Praze rampu ze Zenklovy do V Holešovičkách

Řidiči jedoucí z pražských Kobylis do ulice V Holešovičkách se musí dnes a v pátek připravit na komplikace. Kvůli pořádání akce k 80. výročí operace Anthropoid bude ode dneška od tří hodin do pátku do čtyř hodin uzavřena sjízdná rampa ze Zenklovy...

Na Florenci nejezdí metro. Dělníci opravují strop

Kvůli práci na stropní desce bude o víkendu uzavřen vestibul metra C na Florenci. Pro cestující je připravena náhradní doprava. Tramvaj využije roky nepoužívanou zastávku v Opletalově ulici. Výluka je plánována i na další víkendy.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.