středa 17. srpna 2022 Petra

Doprava

U Depa Hostivař funguje nová tramvajová smyčka. Je u ní čmelín i hmyzí hotel

V Praze od soboty funguje nová smyčka, která zajišťuje přestupy na tramvaje u stanice metra Depo Hostivař. Její stavba trvala 154 dní a stála 194 milionů korun. Novinářům to dnes na místě řekli zástupci dopravního podniku a magistrátu. U stanice...

Elektrokoloběžky na silnici nepatří. Chybí jasná pravidla pro jejich užívání

V silničním provozu platí pro uživatele elektrokoloběžek a koloběžek stejná pravidla jako pro cyklisty. A to přesto, že způsob jejich řízení nemá nic společného s jízdou na kole. V silničním provozu představují riziko a jsou nepředvídatelní....

Průjezd v ulici Štěpánská bude následující tři týdny omezen. Dojde k úpravě povrchu silnice

Silnice ve Štěpánské ulici v centru Prahy dostane nový povrch, opravovat bude úsek mezi Ječnou a Žitnou. Třítýdenní opravy budou rozděleny do dvou etap, aby byl umožněn průjezd a průchod ulicí.

Na Černém mostě vzniknou dvě lávky. Umožní rychlý přestup z vlaku na metro

Na železniční trati na Černém mostě u stanice metra B Rajská zahrada vznikne nová vlaková zastávka. Zároveň s ní tam pracovníci vybudují lávky přes koleje a rušnou výpadovku. Lávky umožní cestujícím rovnou z vlaku rychle přestoupit na metro.

Kvůli nehodě kontrolní soupravy byl obousměrně zastavený provoz na lince metra A mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru. Obnoven byl o půl desáté ráno. Ve zbylých dvou úsecích linky A jezdilo metro normálně.

VIZUALIZACE: Nová stanice metra Depo Zličín protáhne linku B. Stavět se má začít za čtyři roky

Dopravní podnik zveřejnil výsledky architektonické soutěže na podobu budovy stanice metra Depo Zličín na lince B. Navrhne ji český ateliér Petr Stolín Architekt, začít stavět by se mělo v roce 2026.

VIZUALIZACE: Dopravní terminál Dlouhá Míle na železniční trati k letišti dostal podobu

Správa železnic zveřejnila vítězných návrh terminálu Dlouhá Míle, který bude na železniční trati v úseku Praha-Ruzyně a Praha-Letiště Václava Havla. Úsek by se měl začít stavět za dva roky a bude stát přes jedenáct miliard korun.

O prázdninách dochází k největšímu počtu nehod s dětmi v autě, jde až o dvojnásobek

Prázdninové měsíce jsou podle statistik jednoznačně nejrizikovějším obdobím pro dopravní nehody, při kterých jsou v autech děti. Počet takových nehod v létě je až dvakrát vyšší než během ledna nebo února. Od roku 2010 do loňska se podle...

Dálnice D1 byla od pátečního večera do sobotního brzkého rána uzavřena v obou směrech. Důvodem uzavírky byly na 15. kilometru ve směru na Brno před Strančicemi dráty vysokého napětí, které na dálnici spadly kvůli silnému větru a dešti. Provoz byl...

Mezi Hlavním nádražím a Vltavskou o víkendu nepojede metro

Dopravní podnik tento víkend kvůli opravám stanice metra Florenc znovu zastaví provoz na lince C mezi stanicemi Hlavní nádraží a Vltavská. Pro cestující budou k dispozici náhradní tramvaje.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.