pondělí 20. ledna 2020 Ilona

VIDEO: Kamera zachytila pachatele loupeže a znásilnění. Policie teď po neznámém muži pátrá

Poznáváte muže z videozáznamu? Podle pražských kriminalistů se jedná o pachatele loupežného přepadení a znásilnění v parku na Proseku na Praze 9. Zhruba čtyřicetiletý muž měl 25. prosince obrat o peníze cizinku, která byla v Praze na výletě. Poté ji ještě donutil k orálnímu sexu.

Cizinka, která přicestovala do Prahy na návštěvu za svým synem, jela z nádraží Smíchov do hotelu na Prosek. Když přestupovala na Palmovce a vyhledávala autobusový spoj v jízdním řádu, tak k ní přišel neznámý muž a nabídl jí pomoc.

Podle kamerových záznamů se jednalo o zhruba čtyřicetiletého muže tmavé pleti, silnější postavy a vysokého zhruba 170 centimetrů. Muž měl ženě také říci, že pochází ze Slovenska, ale od dětství žije v České republice.

„Zeptal se jí, kam cestuje a že není problém, aby ji doprovodil až k hotelu, který hledala. S tím žena souhlasila a nechala se metrem a autobusem doprovodit na Prosek, odkud pokračovali pěšky přes park u ulice Na Jetelce,“ shrnul mluvčí policie Jan Daněk.

Tam muž vytáhl nůž a chtěl po překvapené cizince peníze. Ty mu ve strachu o svůj život dala. „Jednalo o několik desítek dolarů,“ dodal mluvčí policie.

Tím ale pachatel neskončil, přiložil jí nůž pod krk a na lavičce si vynutil orální sex. Následně z místa činu utekl.

Jakékoliv informace, které můžou vést k dopadení muže ze záznamu, přijímají policisté na lince 158. V případě dopadení mu hrozí až deset let za mřížemi.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto Policie ČR

Štítky Praha, loupež, přepadení, znásilnění, Palmovka, pátrání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.