neděle 25. září 2022 Zlata

VIDEO: Aktivisté protestovali před Úřadem vlády. Znovu blokovali dopravu vlastními těly

Aktivisté z hnutí Extinction Rebellion dnes dopoledne znovu demonstrovali za snížení teploty ve školách a kancelářích. Po sérii dopravních blokád, které probíhaly v minulém i v tomto týdnu, dnes protest pořádali přímo před Úřadem vlády.

„Neděláme to, abychom byli populární, a taky nejsme. Věděli jsme, do čeho jdeme"

Aktivisté si do silnice na Nábřeží Edvarda Beneše lehli krátce po 11 hodině, měli svázané ruce za zády. Další stáli na chodníku s transparenty. Policisté protestující do pěti minut z vozovky odnesli a doprava byla obnovena.

Neděláme to, abychom byli populární, a taky nejsme. Věděli jsme, do čeho jdeme. Děláme to, aby to mělo dopad ve společnosti. I negativní reklama funguje, aby o tom lidi přemýšleli. Když si pár tisíc lidí říká, že to jsou blbé metody, ale dobrý požadavek, tak to má větší dopad než spousta našich barevných a krásných blokád institucí. Když nám 1000 lidí napíše, jak nás nesnášejí, tak věřím, že jsou i ti, kterým se to možná i líbí," uvedl jeden z účastníků anonymně na sociální síti.

Dopravu blokovali už po sedmé

V minulém týdnu aktivisté zrealizovali hned čtyři blokády, a to postupně na Vítězném náměstí, na Nuselském mostě, v Žitné ulici a v Tomášské ulici u Malostranského náměstí. V pondělí aktivisté blokovali dopravu ve Wilsonově ulici, včera u výjezdu z tunelu Blanka.

Požadavkem aktivistů je, aby vláda přijala nařízení, podle kterého musí firmy a instituce vytápějící plynem nastavit teplotu na zákonem dané teplotní minimum. To je 20 °C v kancelářích a školách a 18 °C tam, kde lidé vykonávají lehkou fyzickou aktivitu. Pokud teplotní omezení potrvá do konce topné sezóny (trvá většinou do konce dubna až konce května), ušetříme si tak náklady v řádu miliard a taková bude i suma, kterou nepodpoříme Putina ve financování války," zdůvodnili aktivisté svoje činy na Facebooku.

„Osoby jsou podezřelé z přestupku proti veřejnému pořádku a hrozí jim pokuta ve výši až deset tisíc korun,“ uvedl pro Pražskou Drbnu již dříve policejní mluvčí Jan Daněk.


VIDEO: Pěsti, kopance a tahání za vlasy. Dnešní blokáda aktivistů se změnila v lynč

Aktivisté z hnutí Extinction Rebellion v úterý ráno opět zablokovali dopravu v Praze. V minulém týdnu zrealizovali hned čtyři blokády, a to postupně na Vítězném náměstí, na Nuselském mostě, v Žitné ulici a v Tomášské ulici u Malostranského...

VIDEO: Aktivisté v Praze opět zablokovali dopravu. Jeden z řidičů kopal do aktivisty na zemi

Aktivisté z hnutí Extinction Rebellion v pondělí ráno opět zablokovali dopravu v Praze. V minulém týdnu zrealizovali hned čtyři blokády, a to postupně na Vítězném náměstí, na Nuselském mostě, v Žitné ulici a v Tomášské ulici u Malostranského...

Aktivisté z hnutí Extinction Rebellion Česká republika se dnes před osmou hodinou ráno sešli před budovou Vysoké školy umĕleckoprůmyslové v Praze na náměstí Jana Palacha, aby se dostali na místo pokračování série protestů. Aktivisté chtějí...

VIDEO: Aktivisté blokovali dopravu už třetí den za sebou. Tentokrát na I.P. Pavlova

Aktivisté z iniciativy 3 °C pro Ukrajinu si dnes ráno sedli do křižovatky na I.P. Pavlova ve snaze donutit vládu k omezení spotřeby ruského plynu. Po Vítězném náměstí v pondělí a Nuselském mostu v úterý už je to třetí taková blokáda.

VIDEO: Aktivisté dnes blokovali dopravu na Nuseláku. Další blokádu chystají na zítřek

Aktivisté z organizace 3 °C pro Ukrajinu v úterý opět v rámci demonstrace zastavili dopravu. Tentokrát se posadili před auta na Nuselském mostě a z vozovky je museli stejně jako včera odnést těžkooděnci. Další blokádu plánují na zítřek, místo ale...

VIDEO: Aktivisté zablokovali dopravu na Vítězném náměstí. Hrozí jim vysoká pokuta

Dvě skupiny aktivistů z iniciativy 3 °C pro Ukrajinu dnes ráno zablokovaly přechod na Vítězném náměstí v Dejvicích. Chtějí přimět vládu, aby snížila teplotu ve školách a kancelářích a omezila tak závislost země na plynu z Ruska.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto

Štítky aktivisté, klima, teplota, Ukrajina, Extinction Rebellion, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.