středa 7. prosince 2022 Ambrož

Eva Hradilová

Eva Hradilová » Články

VIDEO: Řidič ujížděl policii v kradeném autě, naboural do stromu

Pražští policisté dopadli muže, který se pod vlivem drog a bez řidičáku snažil v kradeném autě zmizet hlídce. Při honičce ale způsobil nehodu a napálil to do stromu. Za vše u teď hrozí až pět let ve vězení.

VIDEO: Ženy nakradly v centru Prahy oblečení za sedmdesát tisíc. Lup nosily z obchodu rovnou do auta

Strážníci městské policie si vzali na slovíčko dvě ženy, které podle bezpečnostní agentury kradly oblečení v obchodech v centru Prahy. I když se bránily, že nic nemají, v autě jim našly zboží za víc než sedmdesát tisíc korun.

Osobní vlak dnes ráno v Hloubětíně srazil člověka a všechna doprava mezi Vysočany, Horními Počernicemi a Satalicemi byla proto zastavena. Lidé mohli využít metro nebo autobusy, zavedena byla i náhradní doprava. Podle policie spáchal muž sebevraždu.

VIDEO: Řidič utekl od silniční kontroly v Praze, za chvíli ho našli ve sklepě

Běžná silniční kontrola se v Praze proměnila v hon na uprchlíka. Řidič skútru, který měl je ukázat doklady, totiž začal před policisty utíkat a schoval se ve sklepě. Po jeho nalezení zjistili, že měl zákaz řízení a k tomu sáček pervitinu a dvě...

Meteorologové varují před náledím v Praze, klouzat mohou chodníky i silnice

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před náledím, které se může tvořit od dnešní noci do zítřejšího rána. Řidiči by měli jezdit opatrně, starší lidé zase omezit vycházení.

VIDEO: Nenapravitelný zloděj si na pervitin vydělával kradením v drogeriích

Pražští kriminalisté dopadli lapku, jehož rajonem byly drogerie. Bral tam kosmetiku, parfémy i elektrické zubní kartáčky, které pak prodával a za obdržené peníze si kupoval svou dávku pervitinu. Hrozí mu až tři roky vězení.

VIDEO: Klimatický Mikuláš obchází ministerstva, která nedodržují Pařížskou dohodu

Čtyři ministerstva během pondělního odpoledne navštíví klimatický Mikuláš, který jejich zaměstnancům naděluje symbolicky uhlí. Akce, kterou organizuje spolek Klimatická žaloba ČR, upozorňuje na fakt, že některá ministerstva nereagovala na...

Pražský hrad vystaví korunovační klenoty. V lednu je lidé uvidí v katedrále svatého Víta

U příležitosti 30. výročí vzniku České republiky si lidé budou moci prohlédnout české korunovační klenoty. Vystaveny budou pět dní v lednu v katedrále svatého Víta v původní vitríně Josefa Gočára. K tomu Hrad ukázal i jejich nové oficiální...

Hygienici varují před nákupem závadných hraček a kosmetiky

V rámci pořizování vánočních dárků varuje Hygienická stanice hlavního města před hračkami a kosmetikou, které by mohly obdarovaným ublížit. Většinou se jedná o padělky nebo výrobky z neověřených obchodů.

Hrad další dva víkendy otevře návštěvníkům zámek v Lánech

Během dvou nadcházejících adventních víkendů si budou moci lidé zdarma prohlédnout zámek v Lánech. Vnitřní prostory budou vánočně vyzdobeny, připraveno bude i občerstvení nebo výrobky z chráněných dílen.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.