pátek 30. září 2022 Jeroným

Mezi Hlavním nádražím a Vltavskou o víkendu nepojede metro

Dopravní podnik tento víkend kvůli opravám stanice metra Florenc znovu zastaví provoz na lince C mezi stanicemi Hlavní nádraží a Vltavská. Pro cestující budou k dispozici náhradní tramvaje.

Ve stanici mění nosníky

Ve stanici se rekonstruuje vestibul a strop, na tuto sobotu a neděli je naplánována demontáž dalších devíti nosníků. Z celkových 131 už jich v minulých týdnech vyměnili za nové devět. Každý z nich váží až 28 tun.

„V odkryté části stanice společnosti, které na místě provádí stavební práce, realizují postupně sanace betonových konstrukcí, demontují původní ložiska, geodeticky vyměřují polohy pro nová ložiska a nosníky, a nová, případně repasovaná, ložiska osazují zpět,“ popsala práce v tiskové zprávě mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Jízdy souprav na trase C budou o víkendu končit ve stanicích Hlavní nádraží a Vltavská. Na nich budou moci lidé přestoupit na tramvaje linek XC a 36. XC pojede z Hlavního nádraží ze zastávky v Opletalově ulici přes Masarykovo nádraží, Těšnov, Vltavskou a Strossmayerovo náměstí na Výstaviště.

Tramvají 36 se lidé dostanou z Vltavské buď přes Masarykovo nádraží na Zvonařku, nebo druhým směrem na Sídliště Ďáblice.

Do vestibulu zatékalo

Opravy vestibulu na Florenci začaly letos v červnu a budou trvat čtyři a půl roku. Je kvůli tomu i na rok a půl uzavřen výstup směrem k autobusovému nádraží, výtah i podchod.

„Rozsah koroze je jednak důsledkem záplav, které v roce 2002 masivně zasáhly i stanici Florenc, navíc provedená šetření ukázala, že při stavbě stropní konstrukce nebyl použit materiál o takové tloušťce, jakou požadoval projekt. Hydroizolační vrstva na některých místech navíc již neplní svoji funkci na 100 procent, a do vestibulu stanice zatéká,“ uvedl dopravní podnik na svých stránkách.

Opravy budou stát skoro 1,8 miliardy korun a jejich součástí i je výstavba eskalátorů směrem k nádraží.

Ohodnoť článek

Foto Pražská integrovaná doprava

Štítky metro, výluka, opravy, Florenc, veřejná doprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.