VIDEO: Z hořícího bytu v Praze 9 zachránil policista dva lidi

, aktualizováno 30. srpna 2022, 12:11

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy

Pražští hasiči zasahovali v úterý ráno u požáru bytu v Praze 9. Nasadili výškovou techniku a vodní proud vnitřkem budovy, evakuovali patnáct osob. Dvě osoby přímo z bytu zachránil policista, který si požáru všimnul po cestě do práce.

„Požáru domu v Praze 9 si dnes ráno všiml policista, který jel do práce. Vyrazil dveře bytu a zachránil dva lidi. Ti jsou sice popálení, ale jinak by měli být v pořádku," uvedli na Twitteru policisté. 

Do ulice U Smetanky v Hrdlořezích pak přijeli jednotky ze tří stanic. Byt už byl po příjezdu první jednotky úplně zasažen plameny.

„Hasiči nasadili na likvidaci požáru výškovou techniku a vodní proud vnitřkem budovy, ze které bylo evakuováno 15 osob, dvě osoby z bytu zachránil policista před příjezdem jednotek,“ uvedl v prohlášení pro novináře mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Oheň dostali pod kontrolu za několik desítek minut, pak pokračovalo dohašování a kontrola skrytých ohnisek. Podle Kavky vzplála v bytě elektrická jednokolka, příčinou byla technická závada při nabíjení. Škodu odhadl vyšetřovatel na tři miliony korun.

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky hasiči, požár, byt, evakuace, záchrana, Praha, Martin Kavka, Twitter, Hrdlořezy

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.