pondělí 4. července 2022 Prokop

Ďolíček se dočká proměny. Navýší se kapacita a bude možné v něm hrát evropské poháry

Vršovice v budoucnu projdou velkou rekonstrukcí, rámec projektového záměru dnes schválili pražští radní. Opraven bude fotbalový stadion Ďolíček, vznikne nový nájemní městský dům a vyroste sportovní hala.

Rekonstrukcí stadionu se navýší kapacita

Dnes jsme udělali důležitý krok k tomu, aby stadion Bohemky a jeho okolí v budoucnu vypadal úplně jinak než dnes. A když budu optimistou, naproti modernímu stadionu by už mohla stát nová sportovní hala, kterou budou moci využívat žáci sportovního gymnázia i Pražané,“ uvedl Petr Hlaváček (za TOP 09), náměstek pražského primátora pro územní rozvoj, a dodal: „Součástí revitalizace celého území bude i okolí Botiče a jeho břehů tak, aby výsledkem byla příjemná rekreační zóna.“

V první fázi revitalizace stadionu vyroste polyfunkční administrativní dům s integrovanou tribunou a obchodními a kancelářskými plochami k pronájmu. „Rekonstrukcí stadionu se navýší kapacita tak, aby plnil normy pro prvoligové zápasy a zápasy v evropských soutěžích. Nyní má klub dlouhodobou výjimku. Dále by naproti stadionu, přes Vršovickou ulici u Gymnázia Přípotoční, měla v průběhu dvou, tří let vzniknout i nová krytá sportovní hala,“ doplnil Vít Šimral (Piráti), radní Prahy pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání.

Smutný osud bohemáka a reprezentanta Janečky. Spí pod mostem a svůj příběh vypráví po barech

Sázel branky za československou reprezentaci, oblékal dres pražské Bohemky, okusil zahraniční soutěže i mistrovství světa a brněnské Zbrojovce pomohl k jedinému ligovému titulu z roku 1978. Osud s fotbalistou Petrem Janečkou ale zamával. Zřekla...

Místo parkoviště vyrostě dům s nájemním bydlením

V místech dnešního parkoviště v sousedství stadionu plánuje město ve spolupráci s městskou částí Praha 10 výstavbu domu s nájemním bydlením. Městské byty by měly sloužit pro profese důležité pro chod města, jako jsou například záchranáři, policisté nebo učitelé. Právě na tento dům bude vypsána v rámci jara architektonická soutěž, jejíž výsledky by měly být zveřejněny do konce letošního roku. 

Rozšiřování obecního bytového fondu je jedním z klíčových cílů Strategie rozvoje dostupného bydlení hlavního města Prahy, protože podstatná část Pražanů si nemůže dovolit bydlení za tržní ceny,“ dodal radní Prahy pro bydlení Adam Zábranský (Piráti).

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Neovisual

Štítky Praha, Vršovice, radní, Bohemians, rekonstrukce, stadion, fotbal

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Josef Englic

Sliby se slibujou, blázni se radujou. Kdy v budoucnu? Dožijeme se toho vůbec?

úterý, 8. března 2022, 07:46

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.