středa 19. ledna 2022 Doubravka

Vánoční strom pro Prahu už stojí na Staroměstském náměstí. Podívejte se

Pracovníci společnosti Technologie hlavního města Prahy přivezli během dnešního brzkého rána na Staroměstské náměstí strom, který letos bude těšit místní i turisty v rámci největších vánočních trhů v České republice. Přes jednadvacet metrů vysoký smrk ztepilý z Libereckého kraje pokácel v neděli mistr České republiky v kácení stromů Jiří Vorlíček. Smrk měl být slavnostně rozsvícen v sobotu, tuto akci však vedení hlavního města včera zrušilo. Konání tradičních vánočních trhů je v plánu i nadále, během úterního rána tak začaly na náměstí růst první dřevěné stánky.

Strom se rozzáří bez velké slávy

Pražský vánoční strom, který přivezli pracovníci společnosti Technologie hlavního města Prahy na Staroměstské náměstí během noci z pondělí na úterý, se měl slavnostně rozsvítit tuto sobotu 27. listopadu. Firma strom nejprve převezla na náměstí z deponie, kde byl od neděle uskladněn, a po půlnoci jej začala vztyčovat. Hotovo bylo kolem půl čtvrté ráno. Od slavnostního rozsvěcení vedení hlavního města nakonec kvůli nepříznivé koronavirové situaci ustoupilo.

Takto bude vypadat letošní vánoční strom na Staroměstském náměstí. Přijede v pondělí

Kácení vánočního stromu, který bude letos umístěn na Staroměstském náměstí, proběhne tento víkend. Pracovníci ho začnou kácet v neděli 21. listopadu 2021 od deváté hodiny ranní v Dolní Černé Studnici u Jablonce nad Nisou. Kácení stromu budou...

Praha zrušila slavnostní rozsvěcení stromu na Staroměstském náměstí

Pražský vánoční strom, který dnes pozdě večer přivezou pracovníci společnosti Technologie hlavního města Prahy na Staroměstské náměstí, se měl slavnostně rozsvítit tuto sobotu 27. listopadu. Tato akce se však ruší. Dnes večer to oznámilo vedení...

Smrk z Jizerských hor

Smrk ztepilý vysoký 21 a půl metru, který letos bude zdobit Staroměstské náměstí, vyrostl na soukromé zahradě v Dolní Černé Studnici na Jablonecku.

Na Staroměstské náměstí se po loňském výpadku způsobeném covidem letos vrátí i vánoční trhy. Začnou v sobotu a potrvají do čtvrtka 6. ledna. Jejich podobu ve středu představí zástupci pořadatelské společnosti Taiko. Firma trhy pořádá i na Václavském náměstí a náměstí Republiky. Další se konají na náměstí Míru, Tylově náměstí a na řadě další místech po celé Praze.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Ivo Spisar

Štítky Vánoce, strom, smrk, Staroměstské náměstí, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.