čtvrtek 20. ledna 2022 Ilona

Praha zrušila slavnostní rozsvěcení stromu na Staroměstském náměstí

Pražský vánoční strom, který dnes pozdě večer přivezou pracovníci společnosti Technologie hlavního města Prahy na Staroměstské náměstí, se měl slavnostně rozsvítit tuto sobotu 27. listopadu. Tato akce se však ruší. Dnes večer to oznámilo vedení pražského magistrátu. Další podrobné informace k průběhu vánočních trhů se lidé dozví ve středu dopoledne od společnosti Taiko, která trhy pořádá.

„Advent je především čekáním na narození“

„S lítostí musíme oznámit, že slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na Staroměstském náměstí plánované na 27. listopadu se vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci neuskuteční,“ napsalo vedení hlavního města na sociální sítě.

I přesto, že slavnostní akce byla zrušena, o parádu lidé nepřijdou. Vánoční strom bude svítit i tak. „Advent je především čekáním na narození. Nepřipusťme, aby se na desítkách JIP proměnil ve svůj opak,“ dodali zástupci vedení hlavního města.

Kácení vánočního stromu pro Prahu se ujal český mistr. Smrk teď čeká cesta do metropole

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze ozdobí smrk z Jizerských hor. Strom, který bude po úpravě měřit 21,5 metru, vyrostl na soukromé zahradě v Dolní Černé Studnici na Jablonecku ve špatně přístupném místě. Jeho dnešnímu kácení tak...

Takto bude vypadat letošní vánoční strom na Staroměstském náměstí. Přijede v pondělí

Kácení vánočního stromu, který bude letos umístěn na Staroměstském náměstí, proběhne tento víkend. Pracovníci ho začnou kácet v neděli 21. listopadu 2021 od deváté hodiny ranní v Dolní Černé Studnici u Jablonce nad Nisou. Kácení stromu budou...

Smrk z Jizerských hor

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze ozdobí smrk z Jizerských hor. Strom, který bude po úpravě měřit 21,5 metru, vyrostl na soukromé zahradě v Dolní Černé Studnici na Jablonecku.

„My jsme vybírali z 35 stromů, tenhle vyhrál díky svému tvaru a bohatému ovětvení, ale dlouho jsem se zdráhal, než jsme dali palec na to, že absolvujeme takhle náročnou operaci i po té logistické stránce,“ pověděl předseda představenstva společnosti Technologie hlavního města Prahy Tomáš Jílek.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto praha.eu

Štítky strom, Vánoce, rozsvěcení, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.