neděle 16. ledna 2022 Ctirad

Takto bude vypadat letošní vánoční strom na Staroměstském náměstí. Přijede v pondělí

Kácení vánočního stromu, který bude letos umístěn na Staroměstském náměstí, proběhne tento víkend. Pracovníci ho začnou kácet v neděli 21. listopadu 2021 od deváté hodiny ranní v Dolní Černé Studnici u Jablonce nad Nisou. Kácení stromu budou přihlížet pražský radní pro oblast majetku Jan Chabr (TOP 09) a předseda představenstva společnosti Technologie hl. m. Prahy Tomáš Jílek.

Kácení začne v neděli ráno

Kácení jednadvacet a půl metru vysokého smrku ztepilého by na soukromé zahradě jednoho z domů v Dolní Černé Studnici v Libereckém kraji mělo začít v neděli 21. listopadu v devět hodin ráno, hotovo by mělo být kolem jedné hodiny odpoledne. Poté bude strom převezen do deponie, kde stráví noc.

„Je to částečně i otázka prestiže, každoročně se z něj stává nejznámější vánoční strom v Česku. Ten letošní vyrostl přes sto kilometrů severovýchodně od Staroměstského náměstí, které bude zdobit do začátku ledna,“ uvedl Jan Chabr.

Vánočním stromem pro Prahu letos bude smrk z Libereckého kraje. Rozsvítí se koncem listopadu

O tom, který strom letos ozdobí Staroměstské náměstí o Vánocích, už je jasno. Bude to smrk ztepilý z Libereckého kraje, který do výšky jednadvacet a půl metru vyrostl na soukromém pozemku v jedné z vesnic nedaleko Jablonce nad Nisou. Je krásně...

„Je to logisticky poměrně náročná akce“

Na další cestu se strom vydá v pondělí. Po deváté hodině večerní ho pracovníci společnosti Technologie hl. m. Prahy přivezou z deponie na Staroměstské náměstí, kde ho ukotví.

Samotné zdobení začne v úterý 23. listopadu a potrvá až do pátku 26. listopadu. Dominantou mezi ozdobami letos budou vločky. Strom bude slavnostně rozsvícen společně se zahájením trhů, tedy v sobotu 27. listopadu.

„Po zkušenostech z loňska víme, že je to logisticky poměrně náročná akce, ale rádi se toho úkolu ujmeme. Kácení stromu plánujeme na předposlední listopadovou neděli tak, aby už o prvním adventním víkendu mohl zářit před Týnským chrámem v Praze,“ pověděl Tomáš Jílek ke kácení, převozu, instalaci a zdobení stromu.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Technologie hlavního města Prahy, a.s.

Štítky Vánoce, strom, trhy, smrk, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.