Dnes, 16:03
Dopravní podnik nařídil řidičům tramvají snížit rychlost kvůli vysokým teplotám, prověšuje se totiž vedení a pnou kolejnice. Tramvaje proto jezdí maximálně čtyřicítkou, v podjezdech pak jen rychlostí deset kilometrů v hodině.
„Maximální rychlost tramvají byla z důvodu vysokých teplot, tedy prověšování trakčního vedení a předběžné opatrnosti kvůli pnutí kolejnic, plošně omezena na 40 km/h, v podjezdech dokonce na 10 km/h," informovala Pražská integrovaná doprava. Teploty se v hlavním městě aktuálně pohybují kolem 38 stupňů, na slunci je samozřejmě mnohem víc.
Kvůli nařízení nabírají tramvaje zpoždění. Aktuální polohu linek mohou lidé sledovat na online mapě.
PID všechny cestující vyzval, aby raději zůstali doma. Pokud ale lidé jet musí, mají si spíš vybrat metro.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?