středa 7. prosince 2022 Ambrož

POLITICKÁ KORIDA: Jaký je ideální povolební scénář? Odpovídají zastupitelé

Jak dopadnou komunální volby v Praze? Kdo bude novým primátorem? Kdo s kým vytvoří koalici a kdo skončí v opozici? Odpovědi na tyto otázky se budeme dozvídat po volbách, které proběhnou 23. a 24. září. Jaký je ale ideální povolební scénář pro pražské zastupitelské kluby? Na to odpovídají sami zastupitelé v novém dílu Politické koridy.

Otázka: Jaký je ideální scénář povolební scénář pro váš zastupitelský klub, s kým byste v ideálním případě vytvořili koalici a co by byla první věc, kterou byste se snažili prosadit??


Odpovědi jsou řazeny podle data a času doručení do redakce.


ANKETA: Kdo by se měl stát primátorem Prahy?

Svého kandidáta na primátora hlavního města Prahy nabídne v zářijových volbách celkem 22 politických hnutí. O post primátora budou bojovat kromě stávajícího primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) například starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha sobě),...

Jan Čižinský (Praha sobě)

Koalici chceme stavět na stejném základu jako je ta současná. Ruku Pražanům dávám na to, že nepůjdeme do koalice s hnutím ANO, ani s politiky koalice SPOLU, kteří jsou obžalovaní, vyšetřovaní, nebo spojení s kauzou Dozimetr, případně spojení s temným obdobím pražských kmotrů. První věc, kterou bychom udělali? Prostě bychom pokračovali v rozdělané práci, od nových tramvajových tratí přes metro D, nové mosty až po stavbu Průmyslového paláce.

Ondřej Prokop (ANO)

Priorita je pro nás určitě pomoci lidem, aby pražské rodiny a senioři zvládli celou krizi. V posledních týdnech vidím, jak se většina stran vymezuje proti těm ostatním a skoro to vypadá, že takový Jan Čižinský nebo Piráti s nikým vlastně vládnout nechtějí. Přijde mi to hloupé. Všichni bychom měli mít stejný zájem, a to je, aby se v Praze dobře žilo. To znamená, že po volbách bychom měli porovnat programy, říct si, kdo má jaké priority a podle toho postupovat při skládání koalic.

Viktor Mahrik (Piráti)

Jako vždy se budeme řídit svou povolební strategií a samozřejmě programovou shodou ve věcech důležitých pro budoucnost Pražanů. Rozhodně je pro nás vyloučená spolupráce s extrémisty jako jsou SPD a KSČM. Dale odmítáme sedět v městské radě s trestně stíhanými nebo obžalovanými osobami, které mají na kandidátkách nekteří naši političtí konkurenti.


Ze zastupitelských klubů TOP 09 a STAN - Spojené síly pro Prahu a ODS na dotaz redakce nikdo neodpověděl.

Ohodnoť článek

Foto Jakub Horňák

Štítky politická korida, korida, politika, zastupitelé, volby, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.