Včerejší dopravní nehodu na Pražském okruhu vyšetřují kriminalisté jako usmrcení z nedbalosti. Řidič nákladního auta se podle nich nevěnoval řízení a nedobrzdil. Pod kamion tak natlačil osobní auto, ve kterém zemřel člověk. Hrozí mu až šest let vězení.
Nehoda ve čtvrtek 10. dubna před pátou odpoledne zablokovala provoz na Pražském okruhu u Modletic ve směru na Brno. Srazili se při ní řidič dvou osobních a dvou nákladních aut. Jeden člověk na místě zemřel, další je těžce zraněný.
„Nehodu řeší kriminalisté pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti, za což pachateli hrozí až 6 let vězení. Podle předběžných zjištění za nehodou stálo nevěnování se řízení řidičem nákladního vozidla, který nedobrzdil a natlačil osobní vůz pod návěs kamionu," informovala dnes policie na síti X.
Na místě kromě policie a záchranářů zasahovali i hasiči, prováděli vyprošťovací práce. Jeden jízdní pruh se podařilo zprůjezdnit po dvou hodinách.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám