středa 7. prosince 2022 Ambrož

Firma Porr: Prodloužení oprav Barrandovského mostu je nutné kvůli změně projektu

Posunutí termínu dokončení letošních oprav Barrandovského mostu si podle stavební firmy Porr, která má pro město opravy mostu provést, vyžádaly mimo jiné změny projektové dokumentace nad rámec původního zadání. Firma Porr tak podle mluvčí firmy Jany Mašínové smlouvu neporušila.

„Posunutí termínu je způsobeno zejména nepředvídatelnými fyzickými podmínkami, které se objevily během rekonstrukce"

Stavební firma požádala v pondělí 26. září magistrát a Technickou správu komunikací  o prodloužení termínu dokončení letošních oprav do 22. října. TSK však s prodloužením termínu nesouhlasí a plánuje uplatňovat kvůli zpoždění prací finanční sankce, které vyplývají ze smlouvy.

Rekonstrukce začala letos 16. května. Dělníci nejprve demolovali nájezdovou rampu ze Strakonické ulice, odfrézovali vozovku a odstranili římsy, zábradlí a izolace. Původně měly práce skončit 2. září. Kvůli vynuceným úpravám projektu bylo v létě dokončení oprav posunuto o 27 dní do 29. září, a nyní se tak jedná již o druhé posunutí termínu. „Posunutí termínu je způsobeno zejména nepředvídatelnými fyzickými podmínkami, které se objevily během rekonstrukce a které jsou podle smlouvy rizikem objednatele. Z této skutečnosti vyplynula celá řada změn projektové dokumentace, k provedení těchto variací nad rámec původního zadání jsme obdrželi pokyny objednatele," uvedla pro Mašínová.

Firma chce posunout termín dokončení Barrandovského mostu. Praha odmítla

Stavební firma Porr požádala magistrát a Technickou správu komunikací o prodloužení termínu dokončení letošní části oprav Barrandovského mostu. TSK s prodloužením termínu nesouhlasí. Pokud se tak stane, bude uplatňovat zaplacení pokut podle...

„Domníváme se, že se jedná o nedorozumění"

V současné době stavební firma Porr podle mluvčí jedná jak s magistrátem, tak s TSK, jejíž vedení již uvedlo, že plánuje od pátku 30. září uplatňovat kvůli zpoždění prací finanční sankce, které vyplývají ze smlouvy. „Podle našeho názoru nedošlo k porušení smlouvy a vzhledem k dosavadní velmi dobré spolupráci se domníváme, že se jedná o nedorozumění," dodala Mašínová. V žádosti o prodloužení termínu firma uvedla dokončení prací, respektive dopravního omezení na mostě do letošního 22. října.

Barrandovský most z roku 1983 je součástí městského okruhu a dosud nebyl nikdy opravován. Denně ho přejede na 140 tisíc aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze. Rekonstrukce stavby je rozložená do několika let a vždy potrvá jen část roku. Celkem vyjdou práce za celé období na 594,5 milionu korun.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Eva Hradilová

Štítky Barrandovský most, Porr, oprava, termín, zpoždění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.