pondělí 18. října 2021 Lukáš

Zanechte veškerých kroků komplikujících dopravu, vyzývá Praha 8 náměstka primátora pro dopravu

Radní Prahy 8 přijali usnesení, kterým reagují na výrazně zhoršenou dopravní situaci na území Prahy 8. Momentálně je velmi špatně průjezdná ulice Zenklova jak pro automobily, tak pro MHD a záchranáře, a to podle Prahy 8 v souvislosti s nekoordinovanými uzavírkami komunikací.

Pražský magistrát ve středu zároveň zúžil přechod na ulici Střelničná na Ládví, kde došlo k zúžení dvou pruhů do jednoho. Osmá městská část však se zúžením dvou pruhů na jeden nesouhlasí. Obává se také dalších dopadů na plynulost dopravy, jako je zhoršení průjezdnosti, kolony nebo delší časy dojezdu.

Osmička naopak navrhla řešení v podobě semaforu, které však magistrát označil za ekonomicky nevýhodné. Zatupitelstvo Prahy 8 tak schválilo následující výzvu náměstkovi primátora pro dopravu. Pro výzvu hlasovali zastupitelé ODS Praha 8, ANO a TOP 09, naopak toto usnesení nepodpořili zastupitelé Pirátů Praha 8, Osmičky žije a Zelených. 

Znění usnesení

Zastupitelstvo městské části Prahy 8

I. vyzývá náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra z Prahy Sobě, aby zanechal veškerých kroků v dopravě, které pod různými záminkami, jako je zvýšená bezpečnost nebo rozvoj cyklodopravy atd. v reálu pouze komplikují dopravu na území MČ Praha 8, ale i v celé Praze, a zhoršují životní prostředí i celkový životní komfort občanů Prahy,

II. vyzývá náměstka primátora pro dopravu, aby při přípravě dopravních opatření více dbal stanovisek jednotlivých městských částí,

III. pověřuje starostu MČ, radního pro dopravu a předsedu komise pro dopravu, aby s usnesením ZMČ seznámili primátora hl. m. Prahy a náměstka primátora pro dopravu.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Petr Vilgus, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.