Ne 16. 8. 2026Jáchym

ANO 2011

prymulaKoronavirus

Podle Prymuly dostanou na dva týdny stop sportovní a kulturní akce. Pokud opatření nezaberou, je ve hře i lockdown celé republiky

První podrobnosti přísnějších opatření, která v pátek oznámí ministr Roman Prymula (za ANO), se začínají objevovat již nyní. Mimo jiné by se nová opatření měla týkat uzavření divadel, kin a třeba nekonání koncertů. Stopku by také měly dostat sportovní akce. Ve hře je i distanční výuka na základních školách. Pokud by páteční opatření nezabrala, je podle Prymuly jedinou možností lockdown celé republiky.

Prymula: V pátek budou oznámena zásadnější opatření proti koronaviru. Budou se týkat hlavně volnočasových aktivitKoronavirus

Prymula: V pátek budou oznámena zásadnější opatření proti koronaviru. Dotknou se hlavně volnočasových aktivit

V pátek budou podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) oznámena zásadnější opatření proti šíření covidu-19. Řekl to dnes novinářům při podpisu memoranda o daru 50 plicních ventilátorů českým nemocnicím. Ještě v neděli avizoval jen mírnější omezení. České televizi později řekl, že opatření se nedotknou ekonomiky, ale volnočasových aktivit a budou platit dva týdny. Žádná uzávěra Prahy ani jiných měst to podle Prymuly nebude. V pondělí vláda projedná možnost povolat na pomoc nemocnicím mediky.

Miloš GregorPolitika

ANO vyluxovalo voliče přirozených koaličních partnerů. V dalších volbách může být Andrej Babiš bez spojenců, říká politolog

Vítězství hnutí ANO v krajských volbách se dá pojmenovat jedním všeobecně známým termínem. Politolog Miloš Gregor z brněnské Masarykovy univerzity mluví o Pyrrhově vítězství. Hnutí Andreje Babiše sice zvítězilo v desítce krajů. V řadě z nich se však rýsují koalice právě bez vítěze. Jak hodnotí uplynulé volby politolog Miloš Gregor? Na to se zeptala redakce Drbny v dnešní rozhovoru.

V neděli přibylo 1841 nakažených, což je největší nedělní nárůstKoronavirus

Za včerejší den přibylo 1841 nakažených koronavirem. Jde o největší nedělní nárůst

V neděli přibylo v Česku 1841 případů nemoci covid-19, což byl největší nedělní nárůst od začátku epidemie. Jedná se také o čtvrtý nejvyšší nárůst nakažených za víkendový den od začátku března, kdy se v Česku objevily první případy nemoci. Minulou neděli bylo například nakažených o zhruba 500 méně. Vyplývá to z dnešních údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Zemřelých lidí nakažených koronavirem v neděli přibylo 11 na celkových 727. Aktuálně se s nemocí potýká 37.570 lidí. V nemocnici skončilo podle údajů k sobotě 1182 nakažených.

ilustrační fotoKoronavirus

Nouzový stav ještě neplatí ani den. Prymula už hrozí přitvrzením

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (ANO) dnes na tiskové konferenci po jednání vlády uvedl, že pokud 30 až 40 procent obyvatel nebude respektovat současná opatření proti šíření koronaviru, vláda asi za deset dnů bude zřejmě muset přitvrdit. Zatím podle něj není důvod uzavírat společnost, jak je tomu v Izraeli nebo v Madridu.

ilustrační fotoSpolečnost

PŘEHLED: Zákaz zpěvu je tu. Přečtěte si, co se změní v nouzovém stavu

V České republice začne od pondělí kvůli vývoji koronavirové epidemie znovu platit nouzový stav. Doprovodí jej opatření avizovaná na dva týdny, například uzavření středních škol v rizikových oblastech nebo zákaz hromadných akcí ve vnitřních prostorách nad deset lidí, venku nad dvacet. V restauracích bude moci u jednoho stolu sedět maximálně šest lidí.

ilustrační fotoPolitika

VOLBY 2020: Ve Středočeském kraji bude koalice bez ANO. Půjdu na mateřskou, říká hejtmanka Pokorná Jermanová

Lídr středočeské kandidátky ODS a místopředseda strany Kupka považuje výsledek strany v kraji za úspěch, plánuje vyjednávat o koalici s hnutím STAN. Jednička vítězného hnutí STAN ve Středočeském kraji Pecková chce o koalici jednat s ODS, Piráty a TOP 09. Poděkovala voličům, že přišli k volbám.

Nesmysl, řekl Babiš o registraci v hospodách. Prymula se omlouváSpolečnost

Nesmysl, řekl Babiš o registraci v hospodách. Prymula se omlouvá

Registrace lidí v hospodách kvůli snazšímu odhalovaní výskytu nemoci covid-19 je podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nesmysl a nebude zavedena. Řekl to ve čtvrteční předvolební debatě České televize. O zapisování lidí v restauracích mluvil ve stejný den ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve Sněmovně. Babiš tvrdí, že byl Prymulův výrok vytržen z kontextu. Prymula po Babišově vyjádření sdělil na twitteru, že povinná registrace lidí v hospodách je jedním ze zvažovaných opatření pro případ zhoršení situace.

Příští týden Prymula představí strategii pro další boj s covidemKoronavirus

„Zbrzdění je velmi dlouhé. Je to jako plující parník, kdy musíte točit kormidlem hodně dopředu,“ říká Prymula o nárůstu případů

Příští týden chce ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) představit výhledovou strategii k onemocnění covid-19. Bude obsahovat zvažovaná opatření v případě dalšího vývoje epidemie a parametry, kdy by je bylo potřeba zavést. Řekl to dnes na tiskové konferenci. Chce také zveřejňovat všechna data o epidemii, u kterých to bude možné. Prymula dnes také představil aktualizovanou mapu okresů. Kromě Prahy je červenou barvou, která značí nejvyšší riziko nákazy, označeno také Uherskohradišťsko a okresy Praha-západ a Praha-východ. Oranžových je pak 55 okresů.

FOTO: Vláda schválila nouzový stavSpolečnost

FOTO: Vláda schválila nouzový stav

Vláda dnes schválila přijetí nouzového stavu. Ten by měl opět začít platit od pondělí. Důvodem jeho navržení, je podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (ANO) nutnost zavedení opatření, která pomohou zastavit raketový růst počtu nakažených. Vláda tak od příštího týdne nejspíš omezí výuku na školách, kulturní i sportovní akce. Nouzový stav by měl platit měsíc.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Slavia v Liberci remizovala 1:1 a poprvé v sezoně nezvítězilaFotbal

Slavia v Liberci remizovala 1:1 a poprvé v sezoně nezvítězila

Fotbalisté Slavie ve čtvrtém ligovém kole remizovali v Liberci 1:1 a po úvodních třech výhrách poprvé v sezoně nezvítězili. Obhájce titulu poslal U Nisy do vedení kapitán Tomáš Holeš, po změně stran srovnal střídající Vénuste Baboula. Pražané vedou neúplnou tabulku o bod před Jabloncem, který zůstal jediným stoprocentním týmem v ročníku, odehrál však o zápas méně. Slovan bodoval ve třech z úvodních čtyř duelů a je čtvrtý.

Vůně koláče se vrací do českých kuchyní. Rohlík ukazuje, jak dnes Češi pečouSpolečnost

Vůně koláče se vrací do českých kuchyní. Rohlík ukazuje, jak dnes Češi pečou

Čím dál víc Čechů si letos znovu oblíbilo vůni čerstvě upečeného koláče. Prodej pečících surovin na Rohlíku roste podstatně rychleji než zbytek nákupu, nejvíc za tím stojí mouka. Rohlík proto tento týden ukazuje, co se za rostoucím zájmem o pečení skrývá, a přidává i pár tipů, jak z dobrých surovin doma upéct opravdu povedený koláč.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook