pondělí 23. května 2022 Vladimír

Čeští olympionici si přebírají kolekce ve Velké Chuchli. Letos jen z okénka

Tradiční zkoušení olympijské kolekce při jejím přebírání už sportovci před cestou do Pekingu nezažijí. V pražské Chuchli výbavu jen převezmou venku připravenou v tašce. Opatření Českého olympijského výboru (ČOV) je reakcí na rychle se šířící variantu koronaviru omikron. Olympijský výbor konzultoval postup s hygieniky a dalšími odborníky.

Je potřeba minimalizovat nebezpečí nákazy

„Je škoda, že jim nemůžeme plně dopřát předolympijskou atmosféru, ke které přebírání kolekce patří, ale náš cíl je jasný, ochránit sportovce a minimalizovat nebezpečí nákazy. Vedle toho je ale nutné, aby se všichni členové výpravy vyhýbali jakýmkoliv rizikovým kontaktům a dbali na sebeizolaci. Nejdůležitější je, aby se olympionici i členové doprovodu dostali v pořádku do dějiště her," uvedl šéf českého týmu Martin Doktor v tiskové zprávě.

„Sportovci si budou své koleke přebírat ve Velké Chuchli až do 5. února,“ doplnila dnes pro Pražskou Drbnu mluvčí olympijského výboru Barbora Žehanová.

Kvůli olympiádě si musíme vzít neplacené volno, říkají první čeští olympionici v curlingu

Zuzana a Tomáš Paulovi jsou manželský pár, který spojuje curling – v českém prostředí velmi nenápadný sport, který je na žebříčku popularity hluboko ve stínu fotbalu nebo hokeje. Právě na curlingovém hřišti se Zuzana s Tomášem poznali, začali...

Největší část sportovců odletí 27. ledna

Vyzkoušet si kolekci při přebírání stihla v Chuchli například slalomářka Martina Dubovská, která vybavení fasovala jako první, skokan na lyžích Roman Koudelka nebo krasobruslaři. Ostatní si věci vyzvednou obrazně "z okénka" už zabalené a vyzkouší až doma.

Největší část české olympijské výpravy odcestuje do dějiště her ve čtvrtek 27. ledna z ruzyňského Letiště Václava Havla charterovým letem. Olympijský výbor připravuje ve spolupráci s odborníky na epidemiologii, testování a další oblasti a Hygienickou stanicí hlavního města Prahy sadu opatření, která mají zajistit minimalizaci rizika přenosu viru.

Olympionici znají koncept oblečení pro Peking. Bude obsahovat speciální nanomembránu

Čeští sportovci, kteří budou zemi reprezentovat na zimní olympiádě v Pekingu, budou mít oblečení s unikátní technologií, díky které oblečení nepromokne, neprofoukne, ale zároveň se v něm nebudou tolik potit. Technologie vznikla na liberecké...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto ČOV/BARBORA REICHOVÁ

Štítky sport, olympijské hry, sportovci, kolekce, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.