středa 30. listopadu 2022 Ondřej

VIDEO: Pražští policisté oživovali dělníka. Zkolaboval na stavbě v Holešovicích

Masáž srdce i elektrický výboj museli použít policisté při resuscitaci muže, který zkolaboval na stavbě v Holešovicích. Spolu se záchranáři se jim podařilo dělníka oživit, sanitka ho poté odvezla do nemocnice.

K případu vyjeli policisté minulý týden ve čtvrtek, hodinu po poledni. Na místě zasahovali příslušníci z oddělení hlídkové služby a pohotovostní motorizované jednotky v rámci programu First responder. „V rámci této spolupráce, v případě život ohrožujících situací, vyžádá dispečink záchranné služby spolupráci nejbližší policejní hlídky, která je vybavena mimo jiné i automatizovaným externím defibrilátorem AED,“ vysvětlila v prohlášení pro novináře policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Na stavbě našli ležet sedmačtyřicetiletého muže, kterého se pokoušel oživit jeho kolega s operátorkou tísňové linky 155 na telefonu.  „Jeden z policistů resuscitoval, druhý si mezitím připravil přístroj AED, který doporučil a následně i provedl u muže jeden výboj,“ popsala situaci Siřišťová.

Muže pak předali posádce zdravotnické záchranné služby. „Společnými silami se nakonec podařilo u muže funkci srdce obnovit a po zajištění byl převezen do nemocnice,“ dodala Siřišťová.

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky policie, kolaps, první pomoc, záchranná služba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.