čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

Česká města ruší vánoční akce. Trhy v Praze budou jen pro očkované a pro ty, co prodělali covid

V Českých Budějovicích neproběhne tradiční přelet anděla, v Brně se ruší slavnostní rozsvěcení stromu a program vánočních trhů zrušila i Olomouc. Společnost Taiko, která organizuje vánoční trhy v Praze, na nich zatím stále počítá s doprovodným programem. Je nicméně možné, že to ještě s ohledem na epidemickou situaci přehodnotí. Jasno bude ve středu, kdy bude podoba trhů představena.

Detaily budou představeny ve středu

„Trhy zatím neplánujeme rušit jako v některých krajských městech,“ řekla už včera redakci Pražské Drbny mluvčí společnosti Taiko Hana Tietze. Jasno však bude ve středu, kdy společnost představí podobu pražských vánočních trhů. Zástupci magistrátu dnes po jednání krizového štábu uvedli, že případné omezení programu je právě na společnosti.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí se konají každoročně, loni však byly v kompletní podobě kvůli pandemii zrušeny. Letos by měly začít 27. listopadu a kromě stánků s občerstvením se zatím počítá i s doprovodným kulturním programem. Detaily plánuje Taiko představit na tiskové konferenci ve středu.

Takto bude vypadat letošní vánoční strom na Staroměstském náměstí. Přijede v pondělí

Kácení vánočního stromu, který bude letos umístěn na Staroměstském náměstí, proběhne tento víkend. Pracovníci ho začnou kácet v neděli 21. listopadu 2021 od deváté hodiny ranní v Dolní Černé Studnici u Jablonce nad Nisou. Kácení stromu budou...

„Všichni, kteří se tam budou pohybovat, budou mít potvrzení o očkování nebo prodělání covidu"

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) po dnešním jednání krizového štábu na magistrátu řekl, že o programu rozhoduje provozovatel trhů. „Nejsme v pozici toho, že bychom měli rozhodovat, zda budou nebo nebudou tam organizované programy," uvedl Petr Hlubuček. Dodal, že bude také záviset na dalších opatřeních, která schválí vláda.

Náměstek řekl, že trhy s programem se berou jako kulturní akce, a pokud na nich bude více než 1000 osob, bude nutné dodržovat již platná opatření. „Bude muset být zajištěno, že všichni, kteří se tam budou pohybovat, budou mít potvrzení o očkování nebo prodělání covidu," řekl. Doplnil, že nyní je možné se prokazovat i testy, ale to již z rozhodnutí vlády s největší pravděpodobností nebude od pondělka možné.

Silničáři se připravují na zimu. Ve skladech je 24 tisíc tun soli, připraveno je přes 70 sypačů

U pražských silničářů vrcholí přípravy na zimu. Technická správa komunikací připravila kompletní plán zimní údržby silnic od začátku listopadu 2021 do konce března 2022. TSK bude zajišťovat zimní údržbu na zhruba 2300 kilometrech komunikací,...

27. listopadu se má slavnostně rozsvítit strom

V Praze se zatím počítá i s rozsvěcením vánočního stromu, které by se mělo konat spolu se zahájením trhů 27. listopadu. Strom bude na Staroměstském náměstí vztyčen v noci z pondělí na úterý. Například Olomouc ve čtvrtek ohlásila, že po dohodě s provozovateli vánočních trhů zruší kvůli špatné epidemické situaci veškerý doprovodný program včetně plánovaného rozsvěcení vánočního stromu.

Vánoční trhy se v Praze konají i na dalších místech, firma Taiko je provozuje také na Václavském náměstí a náměstí Republiky. Trhy se konají i na náměstí Míru, Tylově náměstí a dalších místech po celé Praze.

Hodnocení článku je 38 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky koronavirus, trh, Praha, Vánoce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.