neděle 20. září 2020 Oleg

FOTO, VIDEO: V Praze začal festival Prague Pride. Podívejte se na slavnostní zahájení

Dnes na Střeleckém ostrově v Praze odstartoval první den festivalu Prague Pride. Lidskoprávní festival se tento rok koná již po desáté. Účelem je prosazování tolerance občanské společnosti, boj proti homofobii a zvýšení povědomí o LGBT komunitě v České republice

Jeden z největších festivalů v Praze

Dnes v šest hodin odpoledne byl na Střeleckém ostrově zahájen lidskoprávní festival Prague Pride. Jedná se o jeden z největších letních festivalů v Praze. Kromě podpory LGBT komunity, což je hlavní záměr, nabízí festival také velké množství akcí. Od edukativních, jako jsou přednášky, veřejné diskuze a debaty, přes kulturní, jako jsou hudební vystoupení nebo výstavy, až po různé sportovní aktivity. 

Kvůli koronaviru se tento rok nebude pořádat všeobecně známý duhový průvod, místo něj se v sobotu uskuteční duhová plavba lodí po Vltavě. „Prague Pride není jen duhový průvod, aktivit okolo festivalu je přes sto padesát. Je to ale hlavně událost, kam můžou přijít lidé, kteří potřebují pomoct s coming outem (přiznáním sobě i okolnímu světu svou menšinovou sexuální orientaci) a můžou se na ní cítit bezpečně,“ vysvětlil pro Pražskou Drbnu jeden z organizátorů akce Filip Milde.

„Člověk tu může být sám sebou“

Na zahájení osobně promluvil náměstek primátora Petr Hlubuček. „Jsem velmi rád, že se Prague Pride v Praze koná. Je to záruka toho, že Praha patří stále ke světovým metropolím a západní Evropě,“ uvedl Petr Hlubuček a dodal, že Praha je otevřené, svobodné, nediskriminující město, kde jsou vítáni všichni bez rozdílu sexuální orientace. Festival Prague Pride vnímá většina účastníků jako velice důležitý. „Pride je pro mě velmi důležitý, jsem tu už po třetí a vždycky je to super. Človek tu může být sám sebou,“ popsala jedna z účastnic přímo na slavnostním zahájení.

Do festivalu jsou zapojeny instituce jako například Amnesty International, ŽIVOT90, či Logos. Součástí doprovodného programu je i takzvaná Pride Village na Střeleckém ostrově. Kromě jiných aktivit se zde návštěvníci mohou bezplatně otestovat na HIV.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky festival, Prague Pride, zahájení, LGBT, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.