středa 12. května 2021 Pankrác

Praha o víkendu hostí přehlídku pro komiksové nadšence. Comic-Con potrvá až do neděle

V Praze dnes vypukl festival popkultury Comic-Con, který se zaměřuje na filmy, seriály, hry, komiksy a knihy především v žánru sci-fi, fantasy a horor. V prostorách kongresového centra O2 universum se po tři dny budou moci fanoušci setkat s řadou spisovatelů, herců, komiksových výtvarníků a dalších umělců.

Hellboy, Superman i kocour z Červeného trpaslíka. Podívejte se, kdo přijede na pražský Comic-Con

Hlavní hvězdou festivalu popkultury Comic-Con, který se poprvé za dobu konání uskuteční v Praze, a to 7. až 9. února, bude britský spisovatel Ben Aaronovitch. V prostorách O2 universum se jako jeden z pozvaných spisovatelů, scénáristů a...

Hlavní hvězdou festivalu bude britský spisovatel Ben Aaronovitch, který ještě před svou literární kariérou napsal dvě řady pro televizní seriál BBC Doctor Who, jednu epizodu do seriálu Casualty a autorsky se podílel na sci-fi Jupiter Moon. V Česku od roku 2015 vyšly jeho knihy Řeky Londýna, Měsíc nad Soho, Šepot podzemí, Prokleté domovy a komiks Čarojízda.

Účast mimo jiné potvrdili herci Ron Perlman, představitel filmového Hellboye, a Danny John-Jules, kterého čeští diváci znají zejména jako Kocoura z britského seriálu Červený trpaslík. Z českých spisovatelů se festivalu zúčastní například Miroslav Žamboch či František Kotleta. Součástí programu jsou i promítání, besedy, workshopy, soutěže, výstavy, koncerty a také hraní video her nebo virtuální realita.

Festival Comic-Con se těší oblíbenosti po celém světě. První ročník se konal v USA v roce 1970 a během let se rozrostl na významnou akci. Například před čtyřmi lety na festivalu Comic-Con v kalifornském San Diegu měl světovou premiéru film Star Trek: Do neznáma.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, zábava, film, literatura, festival, Comic-Con

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.