neděle 31. května 2020 Kamila

Na Bulovce je další žena s podezřením na koronavirus, čeká se na výsledky testů

Další žena s podezřením na koronavirus byla převezena do pražské Nemocnice Na Bulovce, čeká se na výsledky testů. V Praze se od pátku prověřovalo včetně ní sedm lidí, dva za posledních čtyřiadvacet hodin. Na webu o tom dnes informovala Hygienická stanice Hlavního města Prahy. Podle aktuálních údajů je novým koronavirem nakaženo v Číně přes 5900 lidí, zemřelo 132. Počet infikovaných v cizině se zatím počítá v řádu desítek, čtyři jsou v Německu. V Česku se koronavirus ještě neobjevil.

„Za uplynulých 24 hodin testem prošly dvě osoby. U šesti osob výsledky testů nákazu vyvrátily, u jedné pacientky hospitalizované v Nemocnici Na Bulovce pražští hygienici na výsledky čekají," uvedla ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová. Za zásadní hygienici považují negativní výsledek u čínského turisty, který byl do nemocnice s příznaky podobnými chřipce převezen v pondělí.

Vyprodané roušky i zrušené zájezdy do Asie. Kvůli koronaviru v Praze zasednou záchranné složky

Lékaři evidují několik podezření nákazy koronavirem v České republice. Dva případy jsou na Opavsku, jeden muž leží na infekčním oddělení nemocnice v Uherském Hradišti. Již dříve jsme informovali, že u pacientky, která...

Pokud se člověk vrátil z Číny nebo mezinárodních letišť a pociťuje příznaky jako při chřipce, bolí ho svaly, má potíže s dýcháním a kašel, měl by podle odborníků telefonicky kontaktovat svého lékaře. Ten potom rozhodne o dalším postupu. Pokud se rozhodnou pacienta testovat v Národní referenční laboratoři, do negativního výsledku zůstane hospitalizovaný. Pokud by se koronavirus potvrdil, musí výsledek ještě ověřit laboratoř v Berlíně.

Kromě Prahy prověřovali podezření také ve Zlínském kraji, Moravskoslezském kraji a v Pardubicích.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, Čína, zdraví, koronavirus, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.