Počasí dnes-1 °C, zítra1 °C
Úterý 7. února 2023  |  Svátek má Veronika

Pražský odpad bude svážet vánoční popelářské auto

Až do nového roku uvidí lidé v ulicích hlavního města mizet svůj odpad ve vánočně nazdobeném popelářském voze. Pražské služby vyslaly kukačku na trasu přes Nové Město, Malou Stranu a Hradčany. Uvidí ho ale i lidé mimo centrum.

„Vybrali jsme tedy jednu z nejvíce fotogenických tras v Praze. Na svoz komunálního odpadu bude vůz vyrážet během večerní směny. Ta začíná v 19:00, kdy už je tma a ozdoby tak řádně vyniknou i na fotkách,“ uvedl v tiskové zprávě Radim Mana, mluvčí Pražských služeb.

Firma nechala ozdobit Mercedes-Benz 1830 GL, který jezdí na CNG. Všimnout si ho budou moci obyvatelé ulic Karmelitská, Jindřišská nebo ulice Na Kampě. Posádku klasicky tvoří tři popeláři a řidič, na zájem a focení jsou připraveni.

Protože směsný odpad sváží do malešické spalovny, k vidění bude i na cestě tam. „To se samozřejmě týká jen svozu směsného odpadu. Když vůz nasadíme na svoz toho tříděného, bude jeho trasa končit na třídicích linkách Pražských služeb,“ upřesnil Mana.

Kromě vánočního vozu, který bude v provozu až do nového roku, jezdí po Praze denně víc než stovka kukaček. Každá z nich v průměru na jedné trase najezdí 75 kilometrů. 

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Pražské služby

Štítky Pražské služby, popeláři, vůz, vánoce, výzdoba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.