čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Piráti chtějí rezignaci starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře

Situace na Praze 6 se vyostřuje. Opoziční Piráti žádají odvolání starosty městské části Ondřeje Koláře (TOP 09). K rezignaci ho chtějí vyzvat, pokud nevysvětlí situaci vzniku dvou právních posudků, za které radnice městské části zaplatila 340 tisíc korun. Podle Aktuálně.cz šlo o posudek poskládaný z veřejně dostupných dokumentů. Stanoviska vypracovala advokátní kancelář Petra Kubíčka, který je spolužákem starosty z plzeňských práv.

"Platit více než čtvrt milionu z veřejných peněz za posudky stažené z internetu svým spolužákům považujeme za nehoráznost. Starostovo březnové vysvětlení, že se vlastně nic nestalo, ale pro jistotu si nechá peníze vrátit považujeme za ještě nehoráznější. Požadujeme jasné vyvození politické odpovědnosti, školácká výmluva ve stylu “já to kolo neukradl, ale jestli chcete, tak ho teda zase vrátím, pane strážníku” neobstojí.” dodává zastupitel Jiří Hoskovec (Piráti).

Zastupitelský klub Pirátů bude podle slov Hoskovce požadovat na čtvrtečním jednání rezignaci starosty, pokud situaci nevysvětlí.

"Na programu zastupitelstva nic není. Celá věc je pro mne vyřešena zjištěním kontrolního výboru, který navrhl zcela jasná a konkrétní opatření a vypořádal se i s otázkou domnělého plagiátorství," napsal v reakci Pražské Drbně starosta Ondřej Kolář.

Sochu maršála Koněva nahradil klozet. Vandalský čin městská část odsoudila

Sochu maršála Koněva na Praze 6 nahradil klozet. Toaletu na náměstí Interbrigády kdosi umístil nejspíš v noci na dnešek. „Vtípek“ neznámého pachatele nyní prošetřuje policie. Toaletu nechala městská část odstranit. Starosta Ondřej Kolář (TOP 09)...

S kauzou přišel portál Aktuálně.cz. Z čistého textu posudku, tedy bez hlavičky či uvedení obsahu, jenž má 58 stránek, čítá původní autorský text necelých sedm stránek, napsal server. Zbytek dokumentu podle tvoří dlouhé doslovně převzaté pasáže, u nichž advokát Kubíček neuvedl zdroj.

Foto Veronika Rejmanová

Štítky ČR, správa, Praha, Praha 6, zastupitelstvo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.