čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

VIDEO: Další Vondráčkovo faux pas. Šéf Sněmovny zvedl před jednáním na kolegy prostředníček

Starý známý zdvižený prostředníček se opět vrátil do Poslanecké sněmovny. Vulgární gesto, které před třinácti lety použil někdejší premiér a šéf ODS Mirek Topolánek, dnes napodobil předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček z ANO. Přímo u své poslanecké lavice zvedl prostředníček směrem ke svému kolegovi.

Podle Vondráčka se jednalo o legraci a za gesto se ihned omluvil. „Pár slov k dnešnímu gestu před začátkem jednání Sněmovny. Rád bych zdůraznil, že ještě neprobíhala schůze. Byla to reakce na jiné gesto kolegy a kamaráda a samozřejmě se jednalo o legraci,“ dodal Vondráček.

Později se za gesto, které směřoval na poslance ANO Ladislav Oklešťka, omluvil. "Veřejnosti se omlouvám, kolega Láďa Okleštěk se jistě neurazil," dodal.

Není to poprvé, co se Vondráček dopustil faux pas v Poslanecké sněmovně. Na podzim roku 2017 v botách a s kytarou v ruce stál na předsednickém pultíku a zpíval svým kolegům. Celé akci měla předcházet bujará oslava ve sněmovní restauraci. Vondráček akci potvrdil s tím, že sál byl v té době v rekonstrukci a že se vůbec nemá za co stydět. „Já se k tomu dokonce hrdě hlásím. Jen to tedy není úplně aktuální, v tu dobu jsem ještě nebyl předsedou Poslanecké sněmovny,“ řekl.

Ohodnoť článek

Foto PSP ČR

Štítky Praha, Poslanecká sněmovna, Radek Vondráček, prostředníček

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.