pondělí 4. července 2022 Prokop

Rekonstrukce omezí dopravu v ulicích Desítky a Devítky. Údržby a stavební práce potrvají až do dubna

Technická správa komunikací (TSK) zahájí poslední únorový den, tedy 28. února 2022, práce na komunikacích v Praze 10 a 9. Úpravy a dopravní omezení se budou týkat ulic Vršovická, Moskevská a Tupolevova, Veselská a Beranových. Stavební práce by měly trvat až do dubna.

Ve Vršovicích proběhne úprava silnice i chodníků

TSK na konci února odstartuje přípravné práce pro následnou rekonstrukci odbočovacího pruhu v úseku Vršovická –  Moskevská, která oficiálně započne 1. března 2022. Dělníci se během opravy zaměří také na obnovu asfaltového souvrství v úseku této frekventované vršovické křižovatky, a to ve směru z centra v délce zhruba 120 metrů. Stavební práce by měly skončit 27. dubna 2022.

Stavaři odstraní defekty vozovky a její výškové poklesy, vymění podloží do hloubky jednoho metru. V rámci oprav se zaměří také na sanace nízkotlakovou injektáží do hloubky tří metrů, opraví přilehlé chodníky včetně konstrukčního souvrství, dopravní značení a vyrovnají stávající povrchové znaky inženýrských sítí. Rekonstrukce by měla též přispět k výraznému zlepšení odtoku vody ze silnice. Objízdná trasa povede ulicemi Na Louži, K Louži a Moskevská. Řidiči by tak měli být během jízdy velmi obezřetní, jejich jízda totiž povede klidnějšími ulicemi, kde žije mnoho dětí a důchodců.

TSK poslední únorový den zahájí přípravné práce pro následnou souvislou údržbu komunikace také v ulici Tupolevova v Praze 9, která též oficiálně začne 1. března 2022, a to v úseku od kruhového objezdu s ulicí Veselská po křižovatku s ulicí Beranových. Stavební práce by měly skončit v průběhu dubna.

Mezi Palmovkou a Ohradou nepojedou tramvaje, výluka potrvá rok a čtvrt. Důvodem je rekonstrukce estakády

Rok a čtvrt dlouhá tramvajová výluka mezi Palmovkou a Ohradou bude komplikovat cestování po Praze od přelomu března a dubna. Důvodem bude rekonstrukce tramvajové estakády.

Údržba v ulici Tupolevova proběhne po částečných uzavírkách

V Praze 9 proběhne odfrézování asfaltových vrstev komunikace do tloušťky 5 cm, sanace podkladních vrstev, oprava trhlin, lokální vyrovnání obrub po celé délce opravovaného úseku či úprava takzvaných uličních vpustí včetně jejich pročištění. Následně bude ve zmíněném úseku položena nová obrusná vrstva a kanalizační poklopy budou dodatečně vyzvednuty do úrovně vozovky. Obnova čeká také dopravní značení.

Údržba silnice a cest v ulice Tupolevova bude probíhat po částečných uzavírkách, rozdělených do několika etap. Provoz zůstane zachován minimálně v jednom jízdním pruhu na každé straně s tím, že autobusy na zastávkách nebudou blokovat plynulý průjezd ostatních účastníků provozu. Po celou dobu prací bude možný provoz pro všechna vozidla směrem od Čakovic, přičemž v opačném směru budou moci projíždět pouze autobusy MHD a cyklisté. Ostatní doprava by měla vést po objízdné trase přes ulici Beranových. První a třetí etapa prací bude probíhat současně.

VIDEO: V Praze začala oprava tramvajové trati, kvůli které musí řidiči jezdit po náplavce

Na Rašínově nábřeží dnes začala oprava tramvajové trati, kvůli které budou muset řidiči ve směru od Palackého náměstí k Výtoni po náplavce. Auta po náplavce jezdí oddělena od chodců bloky do 8. března, v opačném směru jezdí podskalskými ulicemi....

1. etapa

28. 2. 2022 - demontáž původního dopravního značení + posun zastávek Dobratická a Fryčovická
1. 3. 2022, Beranových – Bukovecká, směr do centra
2. 3. - 11. 3. 2022, Beranových – Bukovecká, směr z centra
12. 3. - 13. 3. 2022, Beranových – Bukovecká, směr do centra
14. 3. - 19. 3. 2022, Beranových – Bukovecká, směr do centra

3. etapa

1. 3. 2022, Rýmařovská – Fryčovická BUS zastávka, směr do centra
2. 3. - 11. 3. 2022, Rýmařovská – Fryčovická BUS zastávka, směr z centra
12. 3. - 13. 3. 2022, Rýmařovská – Fryčovická BUS zastávka, směr z centra
14. 3. - 19. 3. 2022, Rýmařovská – Fryčovická BUS zastávka, směr do centra

Dopravní omezení pro 2. a 4. etapu souvislé údržby ulice Tupolevova, která naváže na 1. a 3. etapu, bude upřesněno.


 

Rekonstrukce Barrandovského mostu bude stát 594 milionů. Začne v květnu a potrvá čtyři roky

Druhou část rekonstrukce Barrandovského mostu pro Prahu udělá za 594,5 milionu korun firma Porr. Rekonstrukce mostu začne v první polovině května a potrvá čtyři roky. Soutěží se podle firmy podařilo zkrátit letošní dopravní omezení z původně...

Ohodnoť článek

Štítky rekonstrukce, stavba, doprava, silnice, omezení, Praha, Praha 9, Praha 10

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.