neděle 24. ledna 2021 Milena

FOTO, VIDEO: V Praze dnes opět vyjely vánoční tramvaje. Jejich jízdu živě streamoval pražský dopravní podnik

Tři speciálně vánočně nazdobené a nasvícené tramvaje a jeden vánoční retrobus dnes přibližně kolem půl páté rozsvítil pražský dopravní podnik. Poté už z vozovny ve Střešovicích vyrazily do ulic. Vánoční tramvaje T3 a Škoda 15T ForCity, mazací tramvaj a retrobus Karosa Citelis budou po Praze jezdit až do Tří králů.

První jízda proběhla bez cestujících

Letošní slanostní rozsvícení vánočních vozů pražský dopravní podnik vysílal kvůli opatření proti koronaviru on-line. Rozsvícení vozů proběhlo v 16:30 a poté následovala společná jízda, tento rok ovšem bez cestujících. Trasa vedla ze střešovické vozovny přes Pražský hrad, Karlovy lázně, Palackého náměstí, Lazarskou a Jindřišskou ulici, Strossmayerovo náměstí po Trojský most, kde online provoz skončil.

Vozy budou v Praze jezdit až do 6. ledna

Lidé se nyní mohou svézt vánoční tramvají 15T na linkách 3 a 9 a retrobusem na linkách 133, 144 a 200. Vánoční tramvaj T3 bude od pondělí jezdit na lince 2. Všechny vánočně nazdobené vozy budou v Praze jezdit až do 6. ledna, a to na linkách 2, 9, 124 a 175.

Podle zástupců pražského dopravního podniku vánoční tramvaj 15T zkrášlilo téměř šest tisíc elektrických svíček, na T3 je 2400 světýlek, na „mazačce“ 3840 a na retrobusu 1120. „Věříme, že cestující během adventního času a blížících se svátků tyto speciálně nazdobené vozy potěší a v ulicích Prahy přispějí k navození vánoční atmosféry,“ uvedl generální ředitel DPP Petr Witowski.

Ohodnoť článek

Foto DPP

Štítky Vánoce, tramvaj, doprava, vánoční tramvaj, advent

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.