neděle 20. září 2020 Oleg

VIDEO: Honička v centru Prahy. Opilý mladík bez řidičáku ujížděl v dodávce strážníkům

Na Václavském náměstí si hlídka pražských strážníků v pondělí odpoledne všimla dodávky, která vjela do pěší zóny, rozhodli se tedy vozidlo a řidiče zkontrolovat. Na jejich pokyn k zastavení však řidič nereagoval a pokračoval v jízdě do Vodičkovy ulice, kde začal zrychlovat. Z banální kontroly se nakonec vyklubala honička v centru Prahy.

Když řidič nezareagoval na pokyn k zastavení, vydali se strážníci okamžitě za vozidlem, které dostihli v ulici Vladislavova. „Kromě řidiče byli ve voze ještě dva muži, jeden z nich se krčil nepřipoutaný bezpečnostním pásem v prostoru za předními sedačkami,“ popsala situaci v dodávce mluvčí pražských strážníků Jiřina Ernestová.

Dvaadvacetiletý muž za volantem u sebe neměl žádný doklad a nadýchal 0,65 promile alkoholu. Strážníkům muž pověděl, že nezastavil, protože se bál a myslel si, že se mu podaří ujet. „Přivolaná hlídka dopravní policie vzhledem ke špatnému technickému stavu vozidla další jízdu zakázala. Přestupkové chování obou mužů bude řešit místně příslušný správní orgán,“ doplnila mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Městská policie hl. m. Prahy

Štítky dodávka, honička, kontrola, video

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.