neděle 20. září 2020 Oleg

FOTO, VIDEO: Praha představila autobus s novým designem. Podívejte se na video

Na Mariánském náměstí proběhlo dnes dopoledne představení prototypu autobusu SOR NB12 v nově schválené vizuální podobě systému Pražské integrované dopravy. Šlo o vůbec první možnost vidět autobus s novou vizuální podobou. Cestující se jím budou moci svézt od zítřka na lince 176.

Na Mariánském náměstí v Praze byl dnes po deváté hodině ranní představen autobus s novým designem, do kterého se postupně převléknou všechny vozy pražského dopravního podniku. „Jde o zkušební vzorek, na kterém grafici společně s dopravním podnikem testovali detaily a různé odstíny, kterými by měl být autobus nalakován,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (PRAHA SOBĚ) a doplnil, že jde o autobus, který by přelakování čekalo v každém případě.

Systém Pražské integrované dopravy zahrnuje kromě pražské MHD také vlakovou a autobusovou dopravu ve velké části Středočeského kraje, která se postupně rozšiřuje. 

Grafici společně se společností ROPID a pražským dopravním podnikem budou pracovat na grafickém manuálu, který by měl být hotový do konce roku. Po pilotním projektu by měly následovat kroky k dokončení grafického manulálu pro 76 vozidel. Vozy s novou podobou začneme postupně potkávat v ulicích Prahy i Středočeského kraje.

Cestující se vozem s novým designem budou moci svézt už od čtvrtka. „Autobus bude do ostrého provozu nasazen poprvé zítra, a to už od ranního výjezdu na lince 176,“ řekl generální ředitel pražského dopravního podniku Petr Witowski. Vůz s novým designem tedy cestující poprvé potkají na trase z Karlova náměstí ke strahovskému stadionu.

VIZUALIZACE: Vozy pražské MHD dostanou nový vzhled. Podívejte se

Vozy pražské MHD, mezi které patří autobusy, tramvaje, příměstské vlaky i soupravy metra, budou mít jednotný šedočervený design. Jde o vozy, které jsou zapojené do Pražské integrované dopravy a fungují jak na území Prahy, tak Středočeského kraje....

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Ivo Spisar

Štítky autobus, design, MHD, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.