úterý 2. června 2020 Jarmil

VIDEO: Práce na Trojské lávce pokračují podle plánu. Nově po ní projede i záchranka

Práce na nové Trojské lávce pokračují. Dělníci v těchto dnech připevňují ocelové opěry na železobetonové pilíře. Lávka bude dlouhá 250 metrů a široká 4 metry. Bude přístupná pro cyklisty, bruslaře a v případě potřeby po ní přejede i záchranka. Podívejte se na video.

Práce na nové Trojské lávce pokračují podle plánu. Dělníci v těchto dnech připevňují ocelové opěry na železobetonové pilíře, na které se začne montovat část lávky, po které budou chodit lidé. Na takzvané mostovce se právě teď pracuje v továrně ve Slaném a během června a půlky července se začne po 2,5 metru dlouhých kusech navážet na Císařský ostrov a připevňovat k opěrám.

Nová lávka bude 250 metrů dlouhá a 4 metry široká. „Bude přístupná pro cyklisty, bruslaře a v případě potřeby po ní přejede i záchranka. Zároveň bude oproti té původní postavena tak, abychom její stav jednoduše kontrolovali a měli vždy dobrý přehled o její kondici. Smutný příběh s tou předchozí se už nikdy nebude opakovat," uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Lávka by podle primátora Zdeňka Hřiba měla být hotová do Vánoc.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Facebook Zdeněk Hřib - primátor Prahy

Štítky Trojská lávka, stavba, doprava, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.