pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Do Prahy přiletí dvě letadla se zdravotnickým materiálem z Číny

Praha dnes očekává další dvě letadla z Číny se zdravotnickým materiálem. První z letadel již přistálo, odpoledne pak má na Ruzyni dosednout velký nákladní letoun společnosti China cargo. Hasiči poté materiál odvezou do skladu v Opočínku na Pardubicku a následně ho rozvezou do krajů po Česku. Sdělil to jejich mluvčí Rudolf Kramář.

VIDEO: Facka od měšťáka. Video, ve kterém pražský strážník napadl ženu, se šíří internetem

Nepříjemný incident se odehrál ve čtvrtek u rybníka v Řepích. Strážníci Městské policie hlavního města Prahy přijeli na základě ohlášení zkontrolovat čtyři mladé lidí, kteří seděli v rouškách u rybníka. Jeden ze strážníků během kontroly poslal...

Česko nakupuje z Číny ochranné prostředky za miliardy korun. Do Prahy dorazil 18. března letoun s rychlotesty na koronavirus z Číny a pak další letouny s miliony roušek a respirátorů. Do pondělí 30. března ministerstvo financí uvolnilo na nákup pomůcek asi pět miliard. Letadla s materiálem přistávají také na letištích v Pardubicích nebo Mošnově na Novojičínsku.

Do distribuce zdravotnického materiálu se ve druhé polovině března zapojila také asi stovka hasičů. Dosud vyložili zdravotnický materiál z 19 letadel z Číny, celkem šlo o 500 tun. Pomůcky poté shromáždili ve skladu v Opočínku, který patří policii, a následně ho rozvezli po Česku. „Naši příslušníci v rámci rozvozu tohoto materiálu dosud najezdili přibližně 140 tisíc kilometrů," uvedl mluvčí.

Autoři | Foto Facebook

Štítky koronavirus, letadla, zdravotnictví, hasiči, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.