Počasí dnes22 °C, zítra23 °C
Neděle 28. května 2023  |  Svátek má Vilém

V Praze se srazily dvě tramvaje. Řidiče vyprošťují hasiči

Dnes po šesté hodině ranní došlo v Praze ke srážce dvou tramvají. Dva z deseti lidí, kteří ve vozech cestovali, se zranili. Jedním z nich je řidič tramvaje, který zůstal zaklíněný v jednom z vozů. Druhou je osmačtyřicetiletá cestující, která má pohmožděnou krční páteř. Nehoda způsobila omezení tramvajového provozu.

U střetu dvou tramvají v Modřanské ulici zasahují od šesti hodin ráno záchranáři i hasiči. „V době nehody bylo přepravováno 14 osob, z toho 5 jich bylo evakuováno. Řidiče vyprošťujeme pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení,“ uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská.

Záchranáři na místo vyslali dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci, lékaře a inspektora. „Řidič jedné z tramvají je zaklíněn, stále probíhá vyprošťování, mezitím jsme u něj zajistili žilní vstup a podali léky na bolest. Dalším zraněným je osmačtyřicetiletá žena, která má pohmožděnou krční páteř, další zranění na místě nejsou,“ uvedla na twitteru mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Doprava je zastavena. Tramvajové linky 3 a 17 nyní končí ve směru z centra v zastávce Nádraží Braník, linka 21 končí ve stejném směru v zastávce Dvorce. Podle informací dopravního podniku by měl být provoz obnoven zhruba v devět hodin ráno.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto HZS hl. m. Prahy, ZZS hl. m. Prahy

Štítky doprava, provoz, tramvaje, nehoda, srážka, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.