Počasí dnes22 °C, zítra23 °C
Neděle 28. května 2023  |  Svátek má Vilém

Řidič auta srazil cyklistu, ten na místě zemřel

Kriminalisté vyšetřují okolnosti dopravní nehody, při které třiatřicetiletý řidič Felicie srazil pětasedmdesátiletého cyklistu. Ten při střetu utrpěl zranění, kterým na místě přes snahu záchranářů podlehl. Policie teď vyšetřuje, jaké byly přesné okolnosti, příčiny a průběh dopravní nehody.

Policisté vyjížděli k dopravní nehodě mezi osobním autem a cyklistou 23. března krátce po osmé hodině večerní do obce Závist na Benešovsku.

Třiatřicetiletý řidič jel svou Felicií ve směru od obce Hradištko na obec Krňany, ke střetu s pětasedmdesátiletým cyklistou došlo na konci obce Závist. Cyklista při středu s autem utrpěl zranění, kterým i přes veškerou snahu záchranářů na místě podlehl.

„U třiatřicetiletého řidiče osobního vozidla provedli policisté dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu a test na jiné návykové látky, kdy obě tyto zkoušky prokázaly negativní výsledek,“ uvedla mluvčí policie Barbora Schneeweissová.

U zemřelého cyklisty policisté nařídili soudní pitvu. „Jaké byly přesné okolnosti, příčiny a průběh dopravní nehody, stejně tak míra zavinění obou účastníků, to vše bude nyní předmětem šetření benešovských kriminalistů,“ dodala mluvčí.

Ohodnoť článek

Foto Jan Luxík

Štítky doprava, nehoda, cyklista, úmrtí, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.