neděle 25. září 2022 Zlata

Prezident Zeman bude mít v sobotu mimořádný projev. Vyjádří se k situaci na jihu Moravy

Prezident Miloš Zeman v sobotu večer vystoupí s mimořádným televizním projevem. Obrátí se v něm na občany v souvislosti s přírodní katastrofou na jižní Moravě, kde ve čtvrtek tornádo poničilo několik obcí. Dnes to sdělili prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček a mluvčí CNN Prima News Matěj Štýs. Projev se bude natáčet v sobotu v Lánech, do programu bude zařazen v 18:50. Televize CNN Prima NEWS ho poskytne k odvysílání dalším celoplošným televizím.

Bouřky ve čtvrtek večer a v noci na dnešek zasáhly velkou část Česka. Největší škody způsobily na Břeclavsku a Hodonínsku, kde se ve čtvrtek prohnalo tornádo a ničilo domy, auta i stromy. Na následky bouře zemřelo pět lidí, desítky dalších byly zraněny.

Jižní Moravu zasáhlo ničivé tornádo. Na pomoc do zasažených oblastí vyrazili také pražští hasiči

Jižní Moravu včera zasáhly silné bouřky, krupobití o velikosti tenisových míčků a ničivé tornádo. Přírodní apokalypsa nejvíce zasáhla Břeclavsko a Hodonínsko. Na místě bylo včera večer přes sto jednotek hasičů, kteří v zasažených oblastech...

Prezident ve čtvrtek večer vyjádřil pozůstalým po obětech soustrast, zraněným popřál brzké uzdravení. Současně poděkoval záchranářům, starostům, hejtmanům, členům vlády, charitativním organizacím a všem občanům, kteří se podílejí na pomoci v postižené oblasti.

Dnes prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček informoval, že prezident vyšle na Hodonínsko a Břeclavsko příslušníky Hradní stráže, aby pomohli s odstraňováním následků bouře. Podle předpokladů by měli začít pomáhat od sobotního rána. „Jejich nasazení a vyžádání dalších sil bude koordinováno velitelstvím pro operace Armády ČR,“ sdělil tiskový a informační důstojník Hradní stráže Jiří Havel.

Praha pomáhá jižní Moravě. Na místě jsou záchranáři i hasiči, do oblasti míří také finanční pomoc

Kvůli ničivému tornádu, které včera zasáhlo jižní Moravu, vyslali pražští hasiči do nejvíce postižených oblastí svůj USAR tým. Na místě jsou také pražští strážníci. Pomoct se rozhodl také pražský magistrát i jednotlivé městské části a jižní...

Mimořádný televizní projev měl prezident i 25. dubna, vyjádřil se v něm k možné účasti ruských agentů na výbuších v muničním skladu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014. Loni prezident vystoupil s projevem v březnu v souvislosti s šířením koronaviru, občany vyzval k odvaze. V dubnu pak v dvouminutovém projevu v souvislosti s Velikonocemi vyzval k solidaritě a sounáležitosti.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky ČR, Zeman, neštěstí, počasí, tornádo, jižní Morava, pomoc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Richard Shirak

Koho zajímá, co ta opilecká mrtvola projeví???

středa, 30. června 2021, 14:36

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.