pondělí 4. července 2022 Prokop

Na Palmovce se ve slepé ulici objevil přechod blokovaný bednou. Byla plná polen

V Praze 8 se v ulici Koželužská objevil nový přechod pro chodce, který ještě blokovala těžká bílá bedna. Zástupci městské části teď oznámili, že přechod i překážku někdo do komunikace umístil bez povolení, a vzápětí bednu odstranili.

Nebezpečí pro slepé, nepříjemnost pro kočárky, poučení pro chodce zírající do mobilu. V diskuzi pod příspěvkem na Facebooku z neděle 19. června koluje hodně názorů. Sám autor ale zdůraznil, že pruhy jsou namalovány jen sprejem a nejedná se o oficiální přechod.

O místo se začala zajímat i radnice Prahy 8. „Volali nám lidé a nechápali, proč je na přechodu bedna, že je to nebezpečné. Nehodlám půl dne zjišťovat, kde se tam najednou objevil přechod pro chodce a co znamená ta bedna na něm,“ uvedl na Facebooku starosta městské části Ondřej Gross (ODS).

Odbor dopravy povolení k instalaci nedal a Gros se tak rozhodl bednu z ulice dostat vlastníma rukama. S místostarostou Jiřím Vítkem (Patrioti) ji odsunuli. „Zjistili jsme, že je pořádně těžká, plná polen. Kdyby do ní narazil chodec nebo cyklista, nedopadlo by to dobře,“ doplnil Gros.

I když se někteří lidé vyjádřili ve prospěch netradičního díla, podle radnice na komunikaci zkrátka být nesmí.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Praha 8, Barbora Leznová

Štítky Palmovka, přechod, bedna, polena, ulice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.