pátek 3. prosince 2021 Svatoslav

Jak bude vypadat okolí Národního technického muzea? Rozhodnout může veřejnost

Obyvatelé metropole se mohou zapojit do debaty o proměně prostoru u budovy Národního technického muzea v Praze 7, kde má vzniknou takzvaný Letenský muzejní distrikt. Lidé se mohou do neděle 17. října přijít seznámit se záměrem do plánovacího kontejneru u muzea nebo se v neděli vydat na komentovanou prohlídku. Připomínky radnice využije při tvorbě plánu obnovy území. Uvedl to mluvčí radnice Martin Vokuš. Praha 7 na plánu obnovy spolupracuje s Institutem plánování a rozvoje (IPR).

„Je pro nás velmi důležité, aby se do tohoto významného projektu od počátku zapojovala také veřejnost. Připomínky a podněty lidí, kteří zde bydlí, pracují či tráví svůj volný čas, jsou při plánování proměny části města velmi cenné," uvedla místostarostka Lenka Burgerová (Praha 7 Sobě).

Plánovací kontejner mohou lidé navštívit denně od 10:00 do 18:00. Komentovaná procházka se uskuteční v neděli od 16:00. Radnice spustila anketu, do které se zapojilo přes 800 respondentů. „Uspořádali jsme participativní setkání v Korunovační ulici a nyní sbíráme podněty prostřednictvím informačních kontejnerů a komentovaných procházek," uvedla místostarostka. Podrobnosti k projektu najdou lidé i na webu radnice.

Cílem projektu Letenského muzejního distriktu je oživit území v okolí muzea a vytvořit funkční a příjemnější pěší spojení mezi dvěma velkými městskými parky, a sice Letenskými sady a Stromovkou. „Chceme upravenější a zelenější ulice a kolem národních muzeí reprezentativní muzejní náměstí přirozeně navazující na Letenské sady. Konkrétní podobu úprav najde architektonická soutěž," dodala Burgerová.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky architektura, muzeum, Národní technické muzeum, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.