Počasí dnes24 °C, zítra24 °C
Sobota 10. června 2023  |  Svátek má Gita

Část Korunovační ulice u ruského velvyslanectví už je v katastru jako Ukrajinských hrdinů

Část pražské Korunovační ulice u ruské ambasády v Praze 6 již je oficiálně přejmenována na Ukrajinských hrdinů. ČTK to zjistila z katastrální mapy. Přejmenování koncem března schválilo pražské zastupitelstvo, nové cedule by se podle radního Prahy Jana Chabra (TOP 09) měly instalovat do konce dubna. Přejmenování ulice navrhlo zastupitelstvo Prahy 6, ruská ambasáda by kvůli tomu mohla mít v budoucnu problém s doručováním pošty.

Nové tabulky budou vyrobeny během dubna

Chabr sdělil, že ještě v pondělí byla ulice v katastru nemovitostí stále vedena jako Korunovační. Změnou v katastrální mapě podle radního přejmenování vstoupilo v platnost a katastr rozešle poštou oznámení. „Během dubna budou vyrobeny smaltované tabule, které se poté nově osadí," dodal.

Zastupitelé zároveň s přejmenováním části ulice schválili také pojmenování přilehlého železničního mostu po ukrajinském válečném hrdinovi Vitaliji Skakunovi, který 24. února zahynul v ukrajinském městě Cherson, kde odpálil most, aby zabránil postupu ruských jednotek. Most nyní propojuje Korunovační s nově pojmenovanou ulicí Ukrajinských hrdinů.

Zahájili jsme Krvavý měsíc, hlásí aktivisté, kteří polili ruské velvyslanectví umělou krví

Červená barva symbolizující krev se na zdech ruského velvyslanectví v pražském Bubenči objevila od začátku ruské invaze na Ukrajinu hned několikrát. Naposledy aktivisté polili červenou barvou schody před ruským velvyslanectvím v pátek 26. března....

Velvyslanectví může použít jako sídlo ještě náměstí Borise Němcova

Ruská ambasáda bude zřejmě muset používat nové pojmenování ulice, případně jako adresu uvádět přilehlé náměstí Borise Němcova, což byl zavražděný ruský opoziční politik, jinak by mohla mít časem problémy s doručováním pošty. Nyní nicméně ještě bude pošta doručovat i zásilky označené původní adresou. „Pokud dojde k přejmenování ulice, tato změna se promítne do databází České pošty, podle kterých jsou zásilky doručovány. Během překlenovací doby, jejíž délka není striktně daná, Česká pošta doručuje zásilky i na adresy, ve kterých je napsaný původní název ulice," uvedl mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Dodal, že pošta tak postupuje proto, aby nepřidělávala problémy odesilatelům, kteří nemusí o změně vědět. „Instituce, úřad, firma nebo lidé by ve svém vlastním zájmu měli ty, se kterými si korespondují, o změně adresy informovat," zakončil.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Praha 6

Štítky Rusko, Ukrajina, pojmenování, Praha, Jan Chabr, TOP 09, Boris Němcov, Česká pošta, Cherson

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.