pondělí 23. května 2022 Vladimír

Praha 5 zrekonstruovala hlubočepský Raudnitzův dům. Vzniklo 22 bytů s pečovatelskou službou

Za 162 milionů korun zrekonstruovala Praha 5 Raudnitzův dům, ze kterého po stavebních pracích vznikla stavba s nabídkou až dvaadvacet bytů s pečovatelskou službou pro seniory. Pětka tak reaguje na skutečnost, že populace stárne a každý pátý občan je v seniorském věku.

V pondělí 17. ledna se Pětka pochlubila nově zrekonstruovaných domem, ve kterém vzniklo bydlení s pečovatelskou službou pro důchodce. Ve stavbě, známé jako Raudnitzův dům, vznikly též dva byty pro učitele a jeden byt pro správce objektu. Raudnitzův dům byl během let přestavěn na zámek, který byl později využíván jako pánský hostinec či soukromá venkovská rezidence. Nyní bude sloužit prospěšným účelům.

Vláda se rozhodla snížit slevy v dopravě. Studenti či důchodci si připlatí o pětadvacet procent

Vláda dnes rozhodla, že slevy ve veřejné dopravě se sníží ze současných 75 procent na 50 procent z jízdného. Změna by měla platit od 1. dubna. Slevy budou moci dál využívat děti a studenti do 26 let a senioři starší 65 let. Systém slev se navíc...

„Součástí je také komunitní centrum, které bude sloužit nejen seniorům, ale mohou se na něm podílet i komunitní spolky,“ řekl místostarosta Tomáš Homola (STAN) s tím, že seniorům nebude k dispozici jen nové bydlení se speciální pomocí. Praha 5 totiž v budově zřídila také ordinace praktického lékaře, kadeřnictví, wellness a další novinky. „Jsou zde k dispozici společenské sály s čajovou kuchyní pro pořádání společenských akcí, zimní zahrada s posezením, jižní dvůr nabídne venkovní posezení na nádvoří s vyvýšenými záhonky pro pěstování okrasných i užitkových rostlin“ dodal radní pro sociální oblast Petr Lachnit (ANO 2011).

Dělníci postavili patnáct bytů o velikosti 1+KK, tři byty o velikosti  1+1 a čtyři byty o velikosti 2+KK. Zájemci o bydlení s pečovatelskou službou mohou o přidělení bytu zažádat v Centru sociální a ošetřovatelské pomoci Prahy 5. Bližší informace naleznete na webových stránkách zmíněného centra.

Praha 7 opravila chátrající bytový dům v Dobrovského ulici. Rekonstrukce stála bezmála 42 milionů

Opravu dosud chátrajícího bytového domu v Dobrovského ulici dokončila Praha 7. Podle mluvčího Sedmičky Martina Vokuše se v budově zvýšil počet bytů z deseti na patnáct a bydlení tam najdou mladí rodiny, senioři, zdravotně postižení nebo...

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Praha 5

Štítky dům, rekonstrukce, pomoc, pečovatelská služba, péče, Praha, Praha 5

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.