neděle 9. května 2021 Ctibor

Kolemjdoucí a policisté zachránili život muži, který zkolaboval u rybníka v Dubči a nedýchal

V sobotu 10. dubna pomohli kolemjdoucí a pražští policisté zachránit život muži, který zkolaboval u rybníka v Dubči v Praze 10. Muži, který ležel na zemi a nedýchal, se nejdříve snažili pomoct kolemjdoucí lidé, poté je vystřídali policisté. Díky tomuto včasnému zásahu se muže nakonec podařilo zachránit.

Muži poskytli první pomoc kolemjdoucí, poté je vystřídali policisté

V sobotu 10. dubna vpodvečer přijal operační důstojník oznámení, že u rybníka v Praze 10 v Dubči zkolaboval muž a nedýchá. Na místo tak ihned vyrazili policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří ihned po příjezdu uviděli skupinku osob, která poskytovala na zemi ležícímu muži první pomoc.

Policisté je vystřídali a v nepřímé masáži a v zajišťování dýchacích cest pokračovali až do příjezdku záchranky. Ta se na místo dostavila po několika minutách a muže převzala do své péče. Policisté jim dále asistovali při oživování.

Po zhruba třiceti minutách od oznámení se podařilo u muže obnovit životní funkce a převést do nemocnice,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Muž si šel zaběhat kolem rybníka a najednou upadl

Policisté poté zjistili, že třiačtyřicetiletý muž si byl zaběhat kolem rybníka, když najednou upadl na zem. „Kolemjdoucí, kteří ho viděli, ihned zavolali na tísňovou linku a poskytovali muži do příjezdu policistů první pomoc,“ dodala Siřišťová.

Muže se tak podařilo zachránit díky včasnému zásahu kolemjdoucích, policistů i zachránářů.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR

Štítky policie, záchrana života, Dubeč, Praha 10

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.