Pá 14. 8. 2026Alan

Ministerstvo zdravotnictví České republiky

Náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo končí na ministerstvu zdravotnictvíZprávy

Náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo končí na ministerstvu zdravotnictví

Náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo, který nastoupil loni 1. září, dnes skončil na ministerstvu zdravotnictví. Informoval o tom na twitteru ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Podle ministra se nesetkaly jejich představy o fungování sekce zdravotní péče. Od začátku roku jde již o druhého náměstka, který z ministerstva odchází. Minulý týden odešla také Alena Šteflová, a to po aféře, kdy se ve Státním zdravotním ústavu (SZÚ) nechala s manželem přednostně naočkovat proti koronaviru.

Sčítání obyvatel v Česku by se mělo uskutečnit v plánovaném termínu od 27. březnaZprávy

Sčítání obyvatel v Česku by se mělo uskutečnit v plánovaném termínu od 27. března

Sčítání lidu se uskuteční v plánovaném termínu od 27. března do 11. května, a to i za současné epidemické situace. Sčítání se tak kvůli koronaviru odkládat nebude. S rozhodnutím souhlasilo ministerstvo zdravotnictví a potvrdil to i Ústřední krizový štáb.

Objevila se poplašná zpráva ohledně zhoršení zdravotního stavu lékařů po očkování v Motole. Nemocnice podává trestní oznámeníZprávy

Objevila se poplašná zpráva týkající se zhoršeného zdravotního stavu lékařů po očkování. Nemocnice v Motole podává trestní oznámení

Na sociálních sítích se objevila poplašná zpráva, která upozorňuje na zhoršující se zdravotní stav lékařů, kteří měli být údajně hospitalizováni na JIP po aplikaci druhé vakcíny proti koronaviru. Fakultní nemocnice v Motole se proti tvrzení důrazně ohradila a podala za šíření poplašné zprávy trestní oznámení.

ilustrační fotoSport

Pojede se Jizerská 50? Elita nejspíš ano, testování amatérů ministerstvo odmítlo

Před Vánoci organizátoři Jizerské 50 informovali, že budou v polovině ledna jednat se zástupci Ministerstva zdravotnictví ČR o možných variantách konání 54. ČEZ Jizerské 50. První schůzka proběhla v pátek 15. ledna a odnesli si z ní převážně dobré zprávy.

Pražský půlmaraton se kvůli koronaviru místo tradičního března poběží až na začátku záříSport

Pražský půlmaraton se kvůli koronaviru místo tradičního března poběží až na začátku září

Kvůli koronaviru se pražský půlmaraton nepoběží v tradičním termínu na konci března, ale až v neděli 5. září. Dnes o tom v tiskové zprávě informovali pořadatelé RunCzech. Co se týče maratonu, tak ten zatím nadále plánují na obvyklý termín na začátku května a hledají cesty, jak by bylo možné ho uspořádat bezpečně.

Ministerstvo zdravotnictví představí rezervační systém k očkování proti koronaviruKoronavirus

Ministerstvo zdravotnictví dnes představí rezervační systém k očkování proti koronaviru

Rezervační systém pro termíny očkování proti koronaviru dnes představí ministerstvo zdravotnictví. Od pátku 15. ledna se do něj budou moct hlásit lidé starší 80 let a také zdravotníci. V první etapě bude naočkováno asi 830 tisíc lidí, a to za leden a únor. Očkování již začalo u zaměstnanců v nemocnicích, záchranných službách a u klientů a zaměstnanců v domovech pro seniory a v dalších lůžkových zařízeních sociálních služeb.

Pražské nemocnice hlásí nejvíce pacientů s koronavirem od začátku pandemie. Na Bulovce je hospitalizovaných 165 lidíKoronavirus

Pražské nemocnice hlásí nejvíce pacientů s koronavirem od začátku pandemie. Na Bulovce je hospitalizovaných 165 lidí

Nejvíce pacientů s koronavirem mají od začátku epidemie Fakultní nemocnice Bulovka a Všeobecná fakultní nemocnice (VFN). V současné době je na Bulovce hospitalizovaných 165 lidí, dvacet z nich je na intenzivní péči. Nemocnice to uvedla na svém twitteru. Podle tiskové mluvčí VFN, Marie Heřmánkové, má také tato nemocnice největší počet pacientů s covidem-19, a to 102.

Veronika RoseKoronavirus

Vláda prodloužila opatření proti koronaviru. Budou platit zatím do 22. ledna

Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna. Rozhodla o tom dnes na mimořádném jednání vláda. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) novinářům řekl, že pokud by se situace příští týden změnila, sešel by se kabinet k novému posouzení změny. Během příštího týdne by se podle Blatného měla v počtu nově nakažených promítnout zpřísněná opatření přijatá koncem prosince.

ilustrační fotoZdraví

Registrační systém pro očkování se spustí v půlce ledna, přednost dostanou senioři nad 80 let

Ministerstvo zdravotnictví dnes na tiskové konferenci zveřejnilo strategii pro očkování proti onemocnění covid-19. Podle ministra Jana Blatného (za ANO) se registrační systém spustí 15. ledna, kdy se budou moci začít hlásit senioři nad 80 let. V únoru se poté dostane na další skupiny obyvatel. Zdraví lidé přijdou podle Blatného na řadu během léta.

Po Vánocích se do lavic dnes vrátili jen prvňáci a druháci. Skóre PES kleslo na 85 bodůKoronavirus

Po Vánocích se do lavic dnes vrátili jen prvňáci a druháci. Skóre PES kleslo na 85 bodů

Do lavic se dnes po prodloužených vánočních prázdninách vrátí jen žáci prvních a druhých tříd základních škol, znovu se otevřou ještě mateřské a speciální školy. Zbytek žáků a studentů se kvůli šíření epidemie koronaviru bude opět učit distančně. V Praze a dalších městech se obnoví provoz škol pro děti zdravotníků a dalších profesí potřebných pro zvládnutí nákazy. Skóre PES kleslo v celém Česku i v Praze na 85 bodů. Za neděli přibylo 6220 nových případů koronaviru.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Zásoby krve skupiny A a 0 jsou na historickém minimu, nemocnice shání dárceZdraví

Zásoby krve skupiny A a 0 jsou na historickém minimu, nemocnice shání dárce

V pražském Ústavu hematologie a krevní transfuze chybí krev skupin A a 0. Vyzval k darování krve, protože zásoby jsou na kritickém minimu. Nedostatek mají také další pražské nemocnice. V době letních prázdnin jsou problémy s krví dárců každoroční, lidí chodí na transfuzní stanice proti jiným obdobím roku polovina. Vliv mají dovolené i cestování do míst, kde se vyskytují infekční choroby.

Vůně koláče se vrací do českých kuchyní. Rohlík ukazuje, jak dnes Češi pečouSpolečnost

Vůně koláče se vrací do českých kuchyní. Rohlík ukazuje, jak dnes Češi pečou

Čím dál víc Čechů si letos znovu oblíbilo vůni čerstvě upečeného koláče. Prodej pečících surovin na Rohlíku roste podstatně rychleji než zbytek nákupu, nejvíc za tím stojí mouka. Rohlík proto tento týden ukazuje, co se za rostoucím zájmem o pečení skrývá, a přidává i pár tipů, jak z dobrých surovin doma upéct opravdu povedený koláč.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook