čtvrtek 25. února 2021 Liliana

Objevila se poplašná zpráva týkající se zhoršeného zdravotního stavu lékařů po očkování. Nemocnice v Motole podává trestní oznámení

Na sociálních sítích se objevila poplašná zpráva, která upozorňuje na zhoršující se zdravotní stav lékařů, kteří měli být údajně hospitalizováni na JIP po aplikaci druhé vakcíny proti koronaviru. Fakultní nemocnice v Motole se proti tvrzení důrazně ohradila a podala za šíření poplašné zprávy trestní oznámení.

Čtvrteční vzkazy na twitteru uvádějí, že očkováno bylo ten den ráno druhou dávkou v motolské nemocnici deset lékařů a na JIP skončilo osm z nich. „FN Motol se důrazně ohrazuje proti tvrzení o zhoršení zdravotního stavu lékařů, kteří měli být údajně hospitalizováni na JIP po aplikaci druhé vakcíny proti covid-19, uvedla nemocnice. „Nemocnice podává trestní oznámení za šíření poplašné zprávy,“ doplnila.

Proti nemoci covid-19 se v Česku očkuje od 27. prosince. Zdravotníci dosud aplikovali 170.670 dávek, vyplývá z ranních informací na webu ministerstva zdravotnictví. Vedle zdravotníků nyní vakcínu přednostně dostávají senioři, které nemoc ohrožuje víc než mladší populaci. Používají se zatím vakcíny od firem Pfizer a BioNTech a od společnosti Moderna. U obou je nutné aplikovat dvě dávky.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto fnmotol.cz

Štítky nemocnice, dezinformace, Motol, poplašná zpráva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Josef Alzheimer

Hádejte kdo asi šíří takové zprávy.

čtvrtek, 18. února 2021, 16:02

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.