pondělí 4. července 2022 Prokop

Stadion pražské Slavie bude příští rok hostit finále Evropské konferenční ligy

Fotbalové fanoušky nejen z Prahy, ale i z celé České republiky potěšila informace o tom, že finále Evropské konferenční ligy se v roce 2023 uskuteční na stadionu fotbalové Slavie v pražském Edenu. Rozhodl o tom výkonný výbor UEFA na úterním zasedání ve Vídni. Hrát se bude 7. června 2023.

„Rozhodnutí prokazuje naši pevnou pozici v rámci UEFA“

Česká fotbalová asociace ohlásila svou kandidaturu na pořádání finálového zápasu v říjnu 2021. „Rozhodnutí prokazuje naši pevnou pozici v rámci UEFA, kterou mimo jiné potvrdila i nedávná návštěva předsedy Aleksandra Čeferina v Praze. To, že nám vedení UEFA dalo přednost před ostatními kandidáty navíc ukázalo, že jsme se měli při kandidatuře o co opřít, že máme co nabídnout,“ uvedl na webu asociace předseda FAČR Petr Fousek.

O pořádání finálového utkání stáli Kypr, Řecko, Severní Irsko, Slovensko, Izrael a Česká republika. Fotbalová asociace musela navíc vyjednat výjimku na kapacitu stadionu.

Slavia ztratila slibně rozehraný duel a v Evropě končí. Brankář Mandous zavinil kuriózní gól

Fotbalisté Slavie do semifinále Evropské konferenční ligy nepostoupili a klubové a české pohárové maximum nevyrovnali. Pražané v domácí odvetě čtvrtfinále prohráli s Feyenoordem Rotterdam 1:3 a po venkovní remíze 3:3 ze soutěže vypadli. Dva góly...

Praha bude na chvíli hlavním městem evropského fotbalu

Kandidaturu podpořilo i vedení Prahy. „Děkujeme všem, kteří nás podporovali, především vedení hlavního města Prahy a Slavii Praha, která poskytne pro utkání svůj stadión. Akce může směle navázat na úspěšné akce v minulosti a doufám, že uvidíme v české metropoli špičkové kluby, bude to svátek fotbalu,“ uvedl Fousek a dodal, že FAČR hodlá i v budoucnu přivést do České republiky akce, které pořádá UEFA.

Konferenční liga je novou soutěží, ve které letos bojovala i pražská Slavia, do finále se probojovaly kluby AS Řím a Feyenoord. Praha se stane hlavním městem evropského fotbalu 7. června, kdy budou v Edenu přítomni členové výkonného výboru UEFA a evropské fotbalové špičky.

Ohodnoť článek

Foto Jan Luxík

Štítky sport, fotbal, stadion, SK Slavia Praha, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.