neděle 18. dubna 2021 Valérie

VIDEO: Recepční se dohodla s kamarády na "loupežném přepadení". Kriminalisté jejich plán rozklíčovali

Mravenčí práce pražských kriminalistů přinesla kýžené ovoce. V úterý večer zadrželi pětičlennou skupinu, která měla na svědomí fingované loupežné přepadení hotelové recepce na Žižkově. K němu došlo na konci loňského listopadu.

„Do provozovny přišel maskovaný muž se zbraní v ruce, ohrožoval šestadvacetiletou recepční pistolí, kdy se lámanou angličtinou domáhal vydání peněz z pokladny. Vzhledem k tomu, že recepce fungovala rovněž jako směnárna, vydala recepční ozbrojenému muži hotovost dosahující částky dvě stě tisíc korun,“ shrnula mluvčí policie Violeta Siřišťová. Lupič poté z místa činu utekl

Detektivové od počátku pracovali s několika verzemi, ale jen jedna byla ta správná. „Původně poškozená recepční díky povědomí o větším finančním obnosu v pokladnách recepce a své finanční tísni, se společně se svými kamarády rozhodla, že nefingují její přepadení a uloupené peníze si pak rozdělí,“ dodala mluvčí.

A tak se také stalo. Celá skupinka si počínala velmi profesionálně. Objekt si dopředu obhlédli, počítali s jak přítomností kamer v hotelu, tak i v okolí. Po skutku se dokonce ihned převlékli kvůli znesnadnění jejich identifikace.

V úterý večer už měli kriminalisté jasno a pro čtyřčlennou skupinku si došli až do jejich bytu. Recepční ten samý den zadrželi na Praze 3.

„Nakonec se šestadvacetiletá recepční a její dva kumpáni ve věku pětadvacet a čtyřiadvacet let dočkali sdělení obvinění z trestného činu zpronevěra, za což jim v případě odsouzení hrozí až pět let za mřížemi. Obvinění se k činu přiznali a jsou stíháni na svobodě. Zbylé dvě zadržené osoby byly po výslechu propuštěny na svobodu,“ uzavřela mluvčí policie.

Ohodnoť článek

Foto Policie ČR

Štítky Praha, loupež, Policie ČR, zásah, hotel

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.